Po úvodnom workshope v Münsteri bol ďalší workshop programu Coach The Coach, organizovaného ako súčasť pracovného balíka WP5 v rámci Európskej univerzity Ulysseus, plánovaný na jeseň do Nice. Pokračovanie však 8. októbra 2024 čelilo nečakaným výzvam: kvôli nepriaznivému počasiu boli kampusy hosťujúcej Univerzity Côte d’Azur zatvorené, čo narušilo ideálny priebeh plánovaného stretnutia. Napriek tomu členovia pracovnej skupiny prejavili veľkú odhodlanosť a rozhodli sa pokračovať v práci aj v obmedzených podmienkach verejných priestorov hotela. 

Úvodná časť workshopu sa sústredila na prehodnotenie cieľov programu, s dôrazom na praktické kroky potrebné na ich dosiahnutie. Diskutovalo sa predovšetkým o potrebách koučov, ktorí sú kľúčovými postavami v realizácii programu. Prostredníctvom online spojenia sa uskutočnili rozhovory s miestnymi koučmi, ktorí poskytli cenné informácie o ich výzvach a úlohách. Tieto zistenia spolu s ďalšími výsledkami rozhovorov tvoria základ pre ďalší rozvoj programu, vrátane tvorby person koučov a návrhu hodnotovej ponuky siete. V druhej časti sa zhrnuli poznatky a navrhli tri typy person koučov, ktorých detailné parametre boli doladené počas nasledujúceho online stretnutia v októbri. 

Záverečná diskusia sa sústredila na definovanie ďalších krokov a spôsobov, ako môže sieť ponúknuť maximálnu podporu koučom. Predmetom diskusie bol aj program ďalšieho stretnutia ktoré sa uskutoční  v marci 2025 v Košiciach za účasti koučov z piatich partnerských krajín aliancie a ktorého cieľom je vytvorenie siete Ulysseus koučov a zdieľanie skúseností pri koučingu startupov.  

Workshopu sa zúčastnilo sedem účastníkov z piatich partnerských inštitúcií aliancie. Technickú univerzitu v Košiciach reprezentovali Radovan Dráb a Tomáš Štofa (Ekonomická fakulta), ktorí sú aktívne zapojení do napĺňania programu Coach the Coach v rámci pracovného balíka WP5. 

Pracovný balík WP5 Inovácie a teritoriálna transformácia 

Pracovný balík WP5 sa zameriava na podporu inovácií v Európske univerzite Ulysseus prostredníctvom efektívneho transferu poznatkov, technologických riešení a podpory podnikania. Jednou z kľúčových iniciatív je program Coach the Coach, ktorý pomáha rozvíjať inovačné schopnosti a podporovať rastové myslenie medzi akademickými pracovníkmi a koučmi. Tento program zahŕňa interdisciplinárne workshopy a stretnutia pre koučov a transferových špecialistov, ktoré posilňujú zručnosti v oblasti podnikania a inovácií. Cieľom je vytvoriť udržateľnú sieť expertov, ktorá bude podporovať študentov, startupy a regionálne ekosystémy v rámci aliancie. 

V rámci TUKE je pracovný balík vedený riaditeľom UVP TECHNICOM Miroslavom Michalkom. 

Európska univerzita Ulysseus 

Víziou Európskej univerzity Ulysseus je do roku 2030 vytvoriť excelentne uznávanú a medzinárodne atraktívnu európsku univerzitu otvorenú svetu, zameranú na jednotlivca a podporujúcu podnikavosť. Našou ambíciou je tak prispieť k formovaniu Európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania a výskumu, a tým aj k budúcnosti Európy. 

Ulysseus, jedna z vyše 60 Európskych univerzít vybraných Európskou komisiou za univerzity budúcnosti, otvára možnosti pre študentov, učiteľov a výskumníkov z partnerských univerzít pre ich vzdelávanie, vzájomné mobility a nové špičkové výskumné projekty. Európska univerzita Ulysseus vznikla v roku 2020 a jej súčasnými členmi sú Univerzita v Seville (Španielsko, koordinátor aliancie), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Côte d’Azur (Nice, Francúzsko), Technická univerzita v Košiciach, univerzita MCI | The Entrepreneurial School® (Innsbruck, Rakúsko) aUniverzita aplikovaných vied Haaga-Helia (Helsinki, Fínsko), Univerzita v Münsteri (Nemecko) a Univerzita Čierna Hora (Podgorica, Čierna Hora).  

Projekt Európskej univerzity Ulysseus je na Slovensku podporený zo zdrojov Európskej únie a Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR. 

Ďalšie informácie o Európskej univerzite Ulysseus: www.ulysseus.eu