Viac ako 130 študentov stredných a vysokých škôl z košického a prešovského kraja navštívilo krásne priestory Univerzitného vedeckého parku Technicom, aby absolvovalo inovačný a inšpiračný workshop, aby si vypočulo nápady, ako začať podnikať za menej ako 100 € či 100 hodín čistého času. Hosťami boli lektor Juraj Petrík (SIEA) a spoluzakladateľ NAY Elektrodom Ján Tomáš. Posledný hosť a zároveň spoluorganizátor bol Juraj Kováč z Rozbehni sa akadémie.

Podujatie bolo rozdelené do troch blokov. Spoluzakladateľ NAY p. Tomáš rozprával o histórii firmy, ako začali, aké chyby urobili a čo ich to naučilo. Nezabudol dodať, že „prvých 29 rokov je tých najťažších….“ Potom to už ide samé ;).

Juraj Kovač z Rozbehni sa! viedol skvelý workshop na tému, ako za 100 € a menej ako 100 hodín času otestovať akýkoľvek nápad na svete a zistiť, či sa doňho oplatí investovať viacej peňazí alebo „človekohodin“. Ukázal účastníkom príkladoch, ako môžu rýchlo a jednoducho posúdiť potenciál nápadu, kedy nápad „radšej zabaliť alebo ho ďalej rozvíjať.

Na záver vystúpil lektor zo SIEA. Vďaka metóde kreativity nápadov, ktorá je testovaná na európskych štandardoch, sa účastníci mali možnosť oboznámiť s tými, ako „prichádzať na nápady“ spontánne a zároveň sa pozerať na svet novou optikou. Viac info ku konceptu akceleračného programu Rozbehni sa akadémia, ktorý je orientovaný na podporu mladých (nie vekovo, ale „duchom“) nápadov a podnikateľských myšlienok, viď https://rozbehnisa.sk/rozbiehator/.