Dňa 16.10. sa konal v priestoroch Univerzitnej knižnice Technickej univerzity už 16. ročník podujatia Dni Kariéry, ktorého organizátorom je Technická univerzita v Košiciach a ktorého sa zúčastnilo 23 vystavovateľov z celého Slovenska. Podujatie je určené študentom, ktorí tak mali príležitosť komunikovať s potenciálnymi zamestnávateľmi, zástupcami významných firiem – zamestnávateľov. Firmy zase ponúkali študentov aj možnosť zúčastniť sa na ich letných programoch, prezentovali voľné pracovné pozície, stáže, brigády.

UVP TECHNICOM prostredníctvom svojho Startup centra prezentoval informácie o činnosti a aktivitách Startup centra – o možnostiach pre študentov založiť si vlastné podnikanie – vlastnú firmu (startup). Pre takéto študentské firmy ponúka Startup centrum špeciálny akceleračný program.

Študenti majú možnosť sa zapojiť so svojimi inovatívnymi myšlienkami, projektami do súťaže  inovatívnych nápadov  „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ a získať tak pre svoj startup až 6. mesačný pobyt v Startup centre UVP TECHNICOM. Aktuálne už beží 10. kolo súťaže je možné sa prihlásiť do 30.11. 2019 prostredníctvom stránky www.startupcentrum.sk  (víťazi predchádzajúceho kola práve absolvujú svoj polročný akceleračný program rozvoja v TECHNICOM-e).

 

[Best_Wordpress_Gallery id=“161″ gal_title=“19/10 Den kariery“]