9. septembra sa konal druhý zo série on-line workshopov, ktoré organizuje UVP TECHNICOM v rámci akceleračného programu startupov Startup centra a Inkubátora TUKE.

Téma workshopu Úvod do problematiky produktového manažmentu patrí medzi najdôležitejšie témy, ktorým je v rámci série workshopov. Táto problematika je často hlavne zo strany startupov, ktoré vyvíjajú nový produkt často nedoceňovaná a startupy je nevenujú dostatočnú pozornosť. A aj vo všeobecnosti platí, že pracovné pozície „Produktových manažérov“ sú aktuálne na IT trhu (ale aj v ďalších oblastiach) jedny z najžiadanejších a to najmä v technologických firmách.  

Ako sa stať produktovým manažérom a naučiť sa, pretaviť prvotný produktový nápad na úspešný digitálny produkt sa dozvedelo takmer 20 účastníkov workshopu.

Workshop sa taktiež venoval aj témam:

  • Aká je rola produktového manažéra v technologickej firme a jeho potrebné zručnosti
  • Rozdielu medzi Product Managerom a Product Ownerom a IT Project Managerom
  • Zloženiu a fungovaniu autonómneho produktového tímu
  • Ako sa riadi vývoj digitálnych produktov vo veľkých technologických firmách a začínajúcich startupoch
  • Ako správne nastaviť zodpovedností medzi Product Managerom (CPO) a Engineering Managerom (CTO)

V priebehu workshopu boli prezentované aj dobré príklady z praxe a ukážky kde produktový manažment zlyhal.

Workshop bol organizoval v spolupráci s Košickou sudoacademy.io a ho viedol skúsený produktový manažér Ján Koscelansky z tejto spoločnosti.

 

O lektorovi

Jan Koscelansky má viac ako 7 ročné skúsenosti s budovaním a riadením technologických produktov. Viedol niekoľko produktových tímov naprieč širokou škálou krajín a odvetví. Budoval napríklad produkty pre globálny marketplace OLX s 350 mil. užívateľov po celom svete. Získal tak unikátny pohľad na to ako sa vyvíjajú moderné technológie. Je CEO a co-founder celého projektu Sudo Academy.