Dňa 29.9. 2020 sa v priestoroch UVP TECHNICOM konal ďalší zo série týždenných Startup Meetupov, v poradí už siedmy, ktoré organizujú startupový hub Starport v úzkej spolupráci s UVP TECHNICOM (www.startupcentrum.sk).

K účastníkom sa tentokrát pridal tím študentov, ktorí sa rozhodli inovovať online reprezentáciu a služby národných parkov na Slovenskú. Hlavnou témou bolo, ako dobehnúť technologický náskok tímu prácou na chýbajúcom business modeli.  Pridala sa aj študentka, ktorá zvažuje podnikanie vo svojom hobby – výrobu predmetov z upcycled oblečenia. Zúčastnila sa opäť aj founderka, ktorá si zakladá podnikanie na permakultúre (https://permaforum.sk) a founderka, ktorá chce začať s kurzami kritického myslenia. Svojimi skúsenosťami a feedbackmi nám opäť pomáhal zakladateľ košickej firmy Netcore, ktorá organicky vyrástla so svojim produtkom Unimus. Ako novinku sme si na meetupe skúsili rozdať domáce úlohy, ktoré nám majú pomôcť rozbiehaním týždňového progresu, o ktorom meetupy majú byť.

Tím, ktorý pracuje s webom národných parkov dostal za úlohu naštudovať si začiatočné aktivity tímu Airbnb a navrhnúť podobnú aktivitu pre štart svojej iniciatívy, k upcycling businessu sme odporučili naštudovať si fungovanie platformy Etsy, permakultúrna dizajnérka dostala za úlohu vytvoriť si zoznam klientov, pre ktorých robí realizačné práce a takých pre ktorých robí len údržbu, zakladateľka kurzov kritického myslenia dostala za úlohu vytvoriť zoznam košických škôl a osloviť ich emailmi s ponukou kurzu.

Na ďalšom meetupe na tieto úlohy nadviažeme a pridajú sa k nám zakladatelia organizácie BusinessHub, ktorí dlhoročne viedli spoločnosť Ryba Košice.

Uvidíme sa opäť v utorok 6.10.2020 o 16-tej v prijemnom prostredí Univezitného vedeckého parku TECHNICOM.