NEBOJTE SA VEDY!!!

O tom, že veda a technika nie je nudná sa mohli už po tretí krát dozvedieť deti, ktoré sa zúčastnili Letného IT tábora na Technickej univerzite v Košiciach. Viac ako dvadsať detí si vyskúšalo aké je to programovať mikropočítače, Lego Mindstorm, riadenie dronov, rozšírenú realitu, či tvorbu mobilných aplikácií pre Android. Dokonca si mali vďaka startupu APONI možnosť vyskúšať Hololens 2. Za päť dní si tak vyskúšali moderné technológie, agilné prístupy i nadviazali nové kamarátstva. Celý čas sa im venoval kolektív pedagógov a nadšených mladých ľudí, vedený Ing. Miroslavom Michalkom, PhD. z Laboratória počítačových sietí, Katedry počítačov a informatiky, ktorý spestrili program tak, aby celý deň nebola nuda.

Spestrením IT aktivít bol utorňajší program „Na jeden deň záchranárom“, ktorý viedla Ing. Ivana Nováková zo startupu „APONI z Inkubatora UVP TECHNICOM s praktickou ukážkou záchranárskych akcií, transportom zranených, či pohľadom dovnútra sanitného vozidla záchrannej služby. Deti už vedia ako podať prvú pomoc, zabrániť šoku, či privolať prvú pomoc.

Aktivitu zastrašila Technická univerzita v Košiciach (Katedra počítačov a informatiky v spolupráci s UVP TECHNICOM), Univerzita Pavla Jozefa Šafárika a firemný partner Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. Aktivita je podporená projektom IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.