Dňa 6. októbra 2019 sa v priestoroch bratislavskej Starej tržnica konalo jedno z najväčších podujatí zaoberajúcich sa problematikou klimatických zmien: Climate Conference 2019, za účasti takmer 600 účastníkov z rôznych oblasti, čo podľa organizátorov znamená, že problém klimatickej krízy sa týka naozaj každého. Nad podujatím prevzala záštitu okrem prezidentky Slovenskej republiky pani Zuzany Čaputovej aj organizácia WWF Slovensko, ktorá zastupuje WWF – Svetový fond na ochranu prírody. Na konferencii vystúpili okrem národne uznávaných osobností a odborníkov z oblasti klimatológie aj medzinárodný vedci ako napríklad Dr Hayhoe vymenovaná za jedného zo 100 najvplyvnejších ľudí časopisom Time. Koncept konferencie pozostával z hlavnej prezentačnej sály a 4 vedľajších workshopov.

Technickým partnerom tejto konferencie bolo práve Inovačné centrum informačno-komunikačných služieb – spoločné pracovisko UVP TECHNICOM TUKE a CVTI SR. Prostredníctvom Národnej teleprezentačnej infraštruktúry ( www.nti.sk ) bol technicky zabezpečený videokonferenčný most s dvoma exponovanými lokalitami v Austrálii (Coral Barrier Reef), odkiaľ bol realizovaný vstup 2 rečníkov do panelovej diskusie aj napriek enormnej vzdialenosti vo vysokej audio-vizuálnej kvalite a bez oneskorenia.

Zároveň bolo podujatie vysielanie k stovkám divákom na ich mobilné zariadenia prostredníctvom webového živého vysielania.

Technologický koncept použitý na konferencii zahrňal unikátnu inštaláciu videokonferenčných zariadení, streamingovej réžie, video content réžie, zvukových procesorov, časovačov a veľkorozmernej projekcie.

Výsledný zážitok vzdialenej komunikácie nahradzujúcej osobný kontakt, v tomto prípade úspešne validoval kvalitu a pripravenosť teleprezentačných a streamingových technológii vyvíjaných Inovačným centrom informačno-komunikačných služieb UVP Technicom a CVTI SR.

Záznam z podujatia bude dostupný na www.nti.sk alebo www.climateconference.sk

Inovačné centrum informačno-komunikačných služieb

UVP Technicom