V Spoločenskom pavilóne v Košiciach sa 8. júna otvorili dvere prvého ročníka veľtrhu práce s názvom Kariéra EXPO (https://karieraexpo.zoznam.sk/).

Bola to jedinečná  príležitosť pre študentov stretnúť sa s potenciálnymi zamestnávateľmi v regióne. Expo kariéra ponúkla pohľad do rôznych firiem. Podujatie sprevádzal bohatý program kde sme sa mohli aj my – Univerzitný vedecký park TECHNICOM v rámci IT Valley priestoru zúčastniť.

UVP TECHNICOM prostredníctvom svojho Startup centra a Inkubátora prezentoval informácie o činnosti a aktivitách, o možnostiach pre študentov založiť si vlastné podnikanie – vlastnú firmu (startup). Pre takéto študentské firmy ponúka Startup centrum špeciálny akceleračný program.

Motivačnú prednášku “Od nápadu k úspešnému startupu” odprezentoval kouč UVP TECHNICOM – Ľ. Kolesár. Súčasťou programu bloku UVP TECHNICOM bola aj motivačná prezentácia úspešného startup Nordics. Podujatie sa konalo pod záštitou mesta Košice a sme radi že sme mohli byť súčasťou.

Študenti majú možnosť sa zapojiť so svojími inovatívnymi myšlienkami, projektami do súťaže  inovatívnych nápadov  „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!a získať tak pre svoj startup až 6. mesačný pobyt v Startup centre UVP TECHNICOM. Aktuálne už beží prihlasovanie do 15. kola súťaže je možné sa prihlásiť do 24.6.2022 Súťaž sa bude konať 29.6.2022 v priestoroch UVP TECHNICOM.

Viac informácií o súťaži https://startupcentrum.tuke.sk.