Téma Úvod do problematiky produktového manažmentu IT projektov bola náplňou on-line workshopu, ktorý organizoval UVP TECHNICOM v spolupráci s Košickou sudoacademy.io a workshop viedol skúsený produktový manažér Ján Koscelansky z tejto spoločnosti.

Jedným z dôvodov organizácie tohto workshopu bola skutočnosť, že profesia „Produktový manažér“ je aktuálne jednou z najžiadanejších pracovných pozícií a to najmä v technologických firmách a Start-upoch.

V úvode workshopu sa takmer 50 účastníkov malo možnosť oboznámiť so základnými pojmami v predmetnej problematike: dozvedeli sa čo presne maju predstaviť pod pojmom IT produktový manažment a čo je hlavnou úlohou produktového manažéra. Na príkladoch TOP technologických firiem Spotify, Netflix, PayPal alebo Google mali možnosť sa oboznámiť s tým, ako tieto firmy riadia životný cyklus svojich digitálnych produktov.

Workshop sa taktiež venoval aj témam:

  • Aká je rola produktového manažéra v technologickej firme a jeho potrebné zručnosti
  • Rozdiel medzi Product Managerom a Product Ownerom a IT Project Managerom
  • Zloženie a fungovanie autonómneho produktového tímu
  • Nastavenie zodpovedností medzi Product Managerom (CPO) a Engineering Managerom (CTO)

Dovoľujeme si Vás pozvať aj na druhý z tejto série workshopov, ktoré sa uskutoční dňa 30.3.2021 a bude venovaný téme: „Technologický úvod do vývoja produktov“.

O lektorovi

Jan Koscelansky má viac ako 7 ročné skúsenosti s budovaním a riadením technologických produktov. Viedol niekoľko produktových tímov naprieč širokou škálou krajín a odvetví. Budoval napríklad produkty pre globálny marketplace OLX s 350 mil. užívateľov po celom svete. Získal tak unikátny pohľad na to ako sa vyvíjajú moderné technológie a mal na starosti produktové tímy od Buenos Aires, cez Berlín až po New Delhi. Je CEO a co-founder celého projektu Sudo Academy.