Názov výstavy:

INDEXiMAGe – Uhol pohľadu na dnešný svet

Termín: 25. máj až 30.jún 2023

 

 

Venisáž

Výstava ilustrátorky Lenky Bollovej „INDEX iMAGe“

(editoriály publikované v magazíne IndexMag)

Vernisážou, ktorá sa konala 25.5.2023 v priestoroch UVP TECHNICOM, odštartovala autorská výstava ilustrátorky Lenky Bollovej, Art Directorky agentury Lemur. Autorka pretvára myšlienky autorov textov (editorialov publikovaných v magazíne IndexMag) do vizuálnej podoby. Nájdite si chvíľku na návštevu originálnych  ilustrácii s qr codom k článkom.

„Som veľmi rada, že moje ilustrácie – moja práca dostala takýto priestor. Ďakujem mojim kolegyniam, že iniciovali túto výstavu. Pre mňa samu je celkom nezvyčajné vidieť moje ilustrácie takto fyzicky vytlačené a je to úžasný pocit. Posledné 4 roky som ich mala možnosť vytvárať na rôzne témy pre rôznych autorov. Niekedy prišla inšpirácia hneď po prečítaní textu, niekedy ju bolo treba hľadať dlhšie a niekedy prišiel nápad od autora. ​​No zakaždým som si prečítala článok, z ktorého som sa snažila vziať si všetko najpodstatnejšie a do výslednej tvorby vložiť kúsok seba a pridanú hodnotu v podobe hravosti, viacvýznamovosti, prepojenia a môjho autorského rukopisu,” hovorí Lenka Bollová, autorka ilustrácií. 

Výstava je prístupná pre verejnosť v termíne od 26.5 do 31.6.2023 v čase 08.00 do 17.00 v prezentačných priestoroch UVP TECHNICOM.