Univerzitný vedecký park TECHNICOM v dňoch 22.-23. 9. 2023 hostil už v poradí 4. ročník herno-technologického festivalu Gamefair, ktorého zakladateľom a organizátorom je startup zo Startup centra TUKE, 21Games.

Vďaka tomuto podujatiu sa na jednom mieste zišli ľudia z rôznych generácií z celého Slovenska a Česka, kde strávili čas spoločne za stolom namiesto za monitormi počítačov.

Oproti predchádzajúcim ročníkom bol na Gamefair pridaný deň venovaný exkluzívne stredným školám na východnom Slovensku, ktoré sa v rámci exkurzií na Gamefairi stretli s odborníkmi na informačné technológie z rôznych popredných slovenských IT firiem, aby im odovzdali svoje skúsenosti z praxe. V rámci prednášok sa predstavil aj UVP TECHNICOM zo svojim novým už rozbehnutým akceleračným programom pre Startup centrum TUKE. Študentov stredných škôl inšpirovali aj naši startupisti, Store Predictor a Weelet.io, ktorí porozprávali o svojich začiatkoch a vývoji startupu.

Na Gamefair 2023 mali v ponuke všetci návštevníci pestrú paletu aktivít. Okrem herných počítačov si mohli vyskúšať aj virtuálnu realitu, herné konzoly, Nintendo zónu, stolové hry, stolný futbal  alebo iné závodné simulátory. Taktiež sa mohli zúčastniť bohatého programu na pódiu, ktorý zahŕňal diskusie s rodičmi, streamermi, či ľuďmi pracujúcimi vo videohernom priemysle, súťaže s publikom alebo kvízy. Desiatky hráčov, sa zúčastnili turnajov v počítačových, mobilných alebo konzolových hrách.

Celý herno-technologický festival sa niesol v duchu fair-play, vďaka čomu účastníci odchádzali z podujatia nie len obohatení o nové skúsenosti a poznatky, ale aj v dobrej nálade.

Veríme teda, že sa v minimálne takom počte, ako v tomto roku, stretnú v Košiciach znovu i o rok.