Hranie hier by nemalo byť len o sedení za počítačom, ale najmä o trávení času s priateľmi, ktorí zdieľajú rovnaké záujmy a rovnaké ciele. A to je aj jeden z hlavných dôvodov prečo sa mimoriadnej popularite tešia herno-technologické festivaly, ktoré plnia tento účel. Od roku 2019 je v Košiciach organizovaný Občianskym združením 21Games (startupom zo Startup centra UVP TECHNICOM) festival GAMEFAIR.

A mame za sebou teda už tretí ročník – a môžme konštatovať, že naozaj úspešný ročník – najväčšieho herno-technologického festivalu na východnom Slovensku, ktorý sa konal v Košiciach tentokrát v priestoroch UVP TECHNICOM.

Na podujatí sa mohlo niekoľko stovák návštevníkov v priebehu víkendu zapojiť do herných turnajov v celom rade e-športových hier a vyhrať zaujímavé ceny, ale aj vypočuť si rôzne zaujímavé prednášky, zúčastniť sa workshopov či diskusií na témy e-športu, gamingu, IT, technológií, cybersecurity…..

Návštevníci si taktiež mohli vyskúšať rôzne herné atrakcie ako:  Virtuálna realita – Herná zóna – Závodne simulátory. Hlavné turnaje boli: CS:GO (5v5) – League of Legends (5v5) – Brawl Stars (3v3) – Clash Royale (1v1). Priestory UVP Technicom sa počas tohto podujatia naplnili aj  rôznorodými stánkami a atrakciami, nechýbali ani herné počítače, konzoly, Just Dance, či virtuálna realita a rôzne simulátory!

Bol to pekný víkend v UVP TECHNICOM.

Organizátorom želáme veľa úspechov pri organizácií podobných aktivít!!!