Dňa 4.12. 2019 organizoval UVP TECHNICOM v rámci akceleračného programu pobytu startupov v Startup centre TUKE workshop, ktorý bol venovaný problematike financovania startupov.

Interaktívnou formou boli prezentované najmä také témy, ako napríklad „ako Venture Capital môže financovať začínajúce startupy? Aké startupy hľadá VC a prečo? Ako ma startup nastaviť business a finančný plán aby bol úspešný. Ako prebieha samotný proces investovania“. Startupy sa mohli dozvedieť, ako funguje spolupráca s investormi, čo investori hľadajú a aké ukazovatele sledujú.

Stretnutie viedol skúsený lektor, úspešný podnikateľ,  Tomas Bell, zakladal Exisport. podnikateľ roka 2010, partner investičnej spoločnosti Vision Ventures, ktorá v roku 2019 získala prístup k investičnému fondu v hodnote 22.7 milióna EUR pre investovanie do perspektívnych začínajúcich firiem a podnikateľských projektov v najbližších piatich rokoch.

Takto to mali naše startupy priamo od zdroja. Aj investičný fond, ktorý p. Bell vedie hľadá startupy, kde by mohol investovať tak možno v budúcnosti uvidíme aj investíciu do startupu, ktorý začínal v UVP TECHNICOM.

cof