Webinár: Kam smeruje robotika?

Kedy?

Kde?

Inovačný hub Digitalizácia so sídlom na Technickej univerzite v Košiciach organizuje dňa 18. apríla o 14:00 SEČ webinár s názvom Kam smeruje robotika? Nenechajte si ujsť vystúpenia odborníkov Begoña C. Arrue (Univerzita v Seville), Fulvio Mastrogiovanni (Univerzita v Janove) a Ladislav Vargovčík (Technická univerzita v Košiciach). Moderátorom tohto webinára bude Miroslav Janák (Technická univerzita v Košiciach).

Podujatie je súčasťou série webinárov organizovaných inovačnými hubmi aliancie Ulysseus v rámci projektu COMPASS.

Prečo sa zúčastniť?

Na tomto webinári sa účastníci dozvedia najnovšie informácie o širokom spektre využitia robotov a humanoidov v priemysle a iných oblastiach, ako je zdravotníctvo, blahobyt, doprava a podobne, s podčiarknutím možných scenárov, v ktorých sa oblasť robotiky rozvinie v blízkej budúcnosti.

Táto aktivita je určená pre akademických pracovníkov, výskumníkov, učiteľov a študentov, ale aj pre priemyselný sektor, pracujúci v oblasti IT, digitalizácie a AI, výroby, UAV či civilnej obrany.

Registrácia

Na podujatie je možné registrovať sa prostredníctvom registračného formulára uvedeného na webovej stránke Ulysseus.

Na konci webinára bude účastníkom poskytnutý odkaz na vyžiadanie certifikátu o účasti na webinári.

Ďalšie so série webinárov inovačných hubov aliancie Ulysseus sú v príprave. Sledujte webstránku www.ulysseus.eu.

Posledný webinár inovačných hubov

O aliancii Ulysseus

Aliancia Ulysseus je jednou zo 41 aliancií európskych univerzít, ktoré Európska komisia vybrala za svoje univerzity budúcnosti. Ulysseus chce vytvoriť medzinárodnú, svetu otvorenú univerzitu zameranú na potreby jednotlivca a podporu podnikateľského prostredia, ktorá bude formovať budúcnosť Európy. Zároveň chce modernizovať a otvoriť zapojené univerzity (vytvorením dlhotrvajúceho teritoriálneho a digitálneho inovačného ekosystému aliancie Ulysseus), znížiť rozdiely v kompetenciách (kombináciou inovatívneho učenia a vzdelávacích aktivít), podporovať model univerzity otvorenej svetu (kombináciou fyzických a virtuálnych mobilít študentov, učiteľov a výskumníkov), prispieť k rozvoju regiónov (flexibilnými európskymi spoločnými programami zameranými na študentov a prepojených s výskumnými aktivitami) a posilniť znalosti a praktizovanie európskych hodnôt.

Členmi aliancie sú Univerzita v  Seville (Španielsko, koordinátor aliancie), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Côte d’Azur (Francúzsko), Technická univerzita v Košiciach, MCI | Podnikateľská škola (Rakúsko) a Univerzita aplikovaných vied Haaga-Helia (Fínsko), ktoré spolu zahŕňajú vyše 160 tis. študentov, 8 500 akademických a výskumných zamestnancov a vyše 1000 výskumných tímov.

Ďalšie informácie o aliancii Ulysseus: www.ulysseus.eu