RIS CITYTHON KOŠICE 2022

Kedy?

Kde?

Pozvánka

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie (Hackathon) RIS Citython Košice 2022, ktoré sa uskutoční v dňoch 1.7. – 3.7.2022 v Košiciach v priestoroch Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM.

RIS Citython je medzinárodné podujatie, na ktorom zúčastnené tímy pracujú na implementácii svojich nápadov od začiatku až po prezentovateľný projekt alebo prototyp, všetko za 54 hodín.

Cieľom Citythonu je analyzovať výzvy v oblasti mobility, ktorým naše mestá čelia, a vytvárať možné riešenia. Multidisciplinárne tímy, pozostávajúce zo študentov a odborníkov z rôznych oblastí a špecializácií, súťažia o to, kto ponúkne mestu a jeho obyvateľom inovatívne riešenia identifikovaných výziev a potrieb.

Zámerom je podporiť rozvoj inovatívnych projektov a start-upov, ktoré majú potenciál uplatnenia na trhu. Týmto spôsobom sa RIS Citython priamo orientuje na podporu podnikateľského a inovačného ekosystému v regióne Košice, ako aj na celom Slovensku. Ambíciou Citythonu je vytvoriť referenčné podujatie v Európe, ktoré dokáže prilákať tie najlepšie talenty, vrátane študentov akademických programov EIT Urban Mobility, a vytvoriť tie najinovatívnejšie riešenia.

Počas víkendu budú tímy sprevádzať skúsení mentori a spíkri. Vyvrcholením hackathonu sú záverečné 5-minútové prezentácie vytvorených riešení a hodnotenie porotou, ktorá vyberie 3 víťazné tímy.

Príďte prejaviť svoj potenciál a dobré nápady na podujatie RIS Citython Košice!

Podujatie je otvorené pre každého z vás. Vítaní sú IT nadšenci a analytici, ktorí majú dar pracovať s open datami, marketéri, manažéri, urban plánovači, architekti, softvéristi a ktokoľvek ďalší otvorený pre tému Citythonu.

Účasť na podujatí je bezplatná, stačí sa len zaregistrovať! Bude o vás plne postarané (strava, občerstvenie, technika, a iné) počas celého víkendu. Príďte sám/sama alebo si zostavte svoj dream tím z priateľov a kolegov už pred podujatím.

Prihlásiť sa, ale musí každý člen tímu samostatne! 

Okrem možnosti vyhrať finančné (3000 €/tím) aj vecné ceny, spoznáte zaujímavých slovenských aj medzinárodných expertov z rôznych oblastí pripravených vám pomôcť a poradiť.

S ktorou výzvou si ideš po víťazstvo?

  1. Udržateľné a zdravé mesto prostredníctvom inteligentnej mobility.
  2. Plánovanie a rozvoj mesta smerom k zelenšej budúcnosti.
  3. Lepšie riadenie mesta v humanitárnych a environmentálnych krízach vďaka inteligentnej mobilite.

Všetky potrebné informácie nájdete na nasledujúcich linkoch:

WEB RIS Citython Košice 2022: https://www.citython.sk/

Eventbrite pre registráciu účastníkov: TU

Tešíme sa na vás!

Organizačný tím RIS Citython Košice 2022