Predstavenie vízie a ekosystému aliancie Ulysseus na obdobie 2023-2027

Kedy?

Kde?

V predvianočnom čase pripravuje naša aliancia Ulysseus open podujatie „Príspevok iniciatívy Európskych univerzít k Európskej stratégii pre univerzity, novej Európskej inovačnej agende a inováciami podporovanej regionálnej transformácii“, s cieľom prezentovať inovačný ekosystém aliancie, víziu pre pokračovanie projektu pre obdobie 2023 – 2027 a zároveň privítať medzi nami nových členov aliancie.

Podujatie bude prebiehať za účasti pozvaných hostí v Bruseli a bude prístupné aj pre online účastníkov. Radi by sme Vás týmto pozvali na online účasť na tomto podujatí:

Dátum konania:               piatok 16. decembra 2022, 10:30 – 14:45

Registrácia účasti:            https://ulysseus.eu/ulysseus-event-brussels-16th-december-2022-registration-invitees/

Linka na pripojenie:        Informácie k pripojeniu dostanú zaregistrovaní účastníci v priebehu týždňa.

Online program:

  • 10:30     Ulysseus ako európska univerzita pre občanov budúcnosti (Carmen Vargas, generálna koordinátorka aliancie)
  • 11:00     Okrúhly stôl: Príspevok iniciatívy Európskych univerzít k Európskej stratégii pre univerzity a k novej Európskej inovačnej agende (moderuje Isidro Laso Ballesteros, poradca Komisárky pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež)
  • 12:15     Prestávka
  • 13:15     Okrúhly stôl Úloha univerzít v regionálnych inovačných ekosystémoch (moderuje Koen Jonkers, JRC)
  • 14:30     Záver podujatia

Sme veľmi radi, že podujatie sa stane aj priestorom pre predstavenie nových členov aliancie Ulysseus (Univerzita v Münsteri a Univerzita Čierna Hora), čím sa počet univerzitných partnerov zvýši na osem. Oficiálna prezentácia nových členov sa udeje počas tlačovej konferencie, ktorá sa bude konať ráno, pred samotným podujatím, za účasti pozvaných hostí a novinárov.

O aliancii Ulysseus

Aliancia Ulysseus, jedná zo 44 európskych univerzít vybraných Európskou komisiou za univerzity budúcnosti, otvára možnosti pre študentov, učiteľov a výskumníkov z partnerských univerzít pre ich vzdelávanie, vzájomné mobility a nové špičkové výskumné projekty  Aliancia vznikla v roku 2020 a jej členmi sú Univerzita v  Seville (Španielsko, koordinátor aliancie), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Côte d’Azur (Francúzsko), Technická univerzita v Košiciach, univerzita MCI | The Entrepreneurial School® (Rakúsko) a Univerzita aplikovaných vied Haaga-Helia (Fínsko). Aktuálne sa Ulysseus rozširuje o dvoch nových členov: Univerzitu v Münsteri (Nemecko) a Univerzitu Čierna Hora (Čierna Hora).

Ďalšie informácie o európskej univerzite Ulysseus: www.ulysseus.eu