IT Produktový manažment – Úvod

Kedy?

Kde?

„Produktový manažér je jedna z najžiadanejších pracovných pozícií v súčasnosti a to najmä v technologických firmáh a Start-upoch…“

Vieš čo presne si máš predstaviť pod pojmom IT produktový manažment a čo je hlavnou úlohou produktového manažéra? Zaujíma ťa ako riadia životný cyklus svojich digitálnych produktov TOP technologické firmy ako Spotify, Netflix, PayPal alebo Google? To všetko a ešte aj viac sa dozvieš na tomto workshope, ktorý bude viesť skúsený produktový manažér Ján Koscelansky z košickej IT vzdelávacej akadémie sudoacademy.io

V programe workshopu sa budeme venovať témam:

  • Aká je rola produktového manažéra v technologickej firme a jeho potrebné zručnosti
  • Rozdiel medzi Product Managerom a Product Ownerom a IT Project Managerom
  • Zloženie a fungovanie autonómneho produktového tímu
  • Ako sa riadi vývoj digitálnych produktov vo veľkých technologických firmách
  • Ako sa riadi vývoj digitálnych produktov v začínajúcich startupoch
  • Správne nastavenie zodpovedností medzi Product Managerom (CPO) a Engineering Managerom (CTO)
  • Príklady z praxe a ukážky kde produktový manažment zlyhal

Komu je workshop určený?

V podstate je vhodný pre všetkých, ktorých zaujíma tvorba technologických produktov, bez ohľadu na vek, profesiu a vzdelanie, ale hlavne záujemcom, ktorí:

  1. už majú skúsenosti s vývojom digitálnych produktov a chcú si upevniť svoje znalosti (Product Manager/Product Owner/IT Project Manager)
  2. sú čiastočne v kontakte s vývojom technológií, ale chcú tejto oblasti lepšie rozumieť (Programátor/Dizajnér/Marketér/Analytik/Tester)
  3. budujú vlastný digitálny produkt, a chcú sa naučiť štruktúrovanú metodiku vývoja SW (Kreatívne zmýšľajúci človek so záľubou v technológiách, zakladateľ start-upu)

O lektorovi

Jan Koscelansky má viac ako 7 ročné skúsenosti s budovaním a riadením technologických produktov. Viedol niekoľko produktových tímov naprieč širokou škálou krajín a odvetví.

Budoval napríklad produkty pre globálny marketplace OLX s 350 mil. užívateľov po celom svete. Získal tak unikátny pohľad na to ako sa vyvíjajú moderné technológie a mal na starosti produktové tímy od Buenos Aires, cez Berlín až po New Delhi.

V rámci svojho rozvoja absolvoval v USA aktuálne jeden z najlepších certifikačných programov pre produktový manažment od Product School (PMC) a taktiež je certifikovaný Project Manager (PRINCE2). Zároveň má skúsenosti ako lektor zo vzdelávania rôznych korporátnych tímov ako management consultant v Accenture. Okrem toho, že povedie tento kurz je CEO a co-founder celého projektu Sudo Academy. My osobne ho poznáme ako stále sa usmievajúceho a proaktívneho člena tímu