Európsky deň žien a dievčat v IKT

Kedy?

Kde?

V UVP Technicom sa 25. apríla už druhý rok uskutoční úspešný koncept podujatia Európsky deň žien a dievčat v IKT určený pre všetky ženy a dievčatá na prelomenie stereotypov a bariér za ich cestou k tomuto sľubnému odvetviu.

Prečo sa zúčastniť?

Príď na jedinečné podujatie, osláv s nami náš sviatok a inšpiruj sa, kde sa môžeš ďalej vzdelávať v oblasti STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics).

Počas podujatia ti predstavíme dôvody, prečo sa oplatí študovať technické smery, aké stredné a vysoké školy máš na Slovensku na výber, zistíš niečo o širokých možnostiach štúdia Európskej univerzity Ulysseus prostrednítvom Technickej univerzity v Košiciach, ukážeme ti inovatívne startupy z Východného Slovenska a veľa iného.

Na čo sa môžeš tešiť?

Súťaž o pekné ceny, občerstvenie, možnosť vyskúšať si vybrané technológie priamo na mieste, individuálne konzultácie ohľadom tvojho budúceho štúdia a uplatnenia, stretneš zaujímavé ženy v oblasti IKT. Budeš mať možnosť prihlásiť sa na bezplatný letný coding camp a ďalšie.

Ako vznikol medzinárodný deň žien v IKT

Medzinárodný Deň žien a dievčat v IKT ustanovila Organizácia Spojených Národov ako štvrtý aprílový štvrtok v roku 2011. EÚ oslávila svoj prvý European Girls and Women in ICT Day v roku 2021 a na Slovensku sa ako verejný event bude oslavovať vďaka organizácii Ženský algoritmus už druhý rok!

 

Viac informácií o podujatí je možné nájsť na tomto odkaze.

Registrácia