Erste Digital – jedna z najväčších IT firiem v stredoeurópskom regióne oznámila svoj príchod do Košíc – začiatkom roku 2023 otvára svoju pobočku aj na východe Slovenska. Pri tejto príležitosti zorganizovala v spolupráci s Technickou Univerzitou v Košiciach a Univerzitným vedeckým parkom TECHNICOM inovačný hackathon – 24 hodinový kolotoč plný diskusií a programovania pre študentov a mladých profesionálov v oblasti IT.

Cieľom hackathonu bolo počas 24 hodín vytvoriť riešenia pre oblasti #smartBanking a #smartUniversity. Iným slovom digitálne riešenia pre moderné bankové služby alebo digitálne riešenia pre univerzity.

„KosiceHackathon2022 bola prvá oficiálna udalosť Erste Digital v Košiciach. Z tohto pohľadu si neviem predstaviť lepší štart – veľká účasť, ešte väčší záujem a vysoká kvalita súťažných tímov. Som presvedčený, že táto akcia výrazne podporí našu ambíciu zaradiť sa medzi TOP zamestnávateľov v IT sektore v košickom regióne,“ vyjadril sa manažér košickej pobočky Erste Digital, Štefan Miklóš (startitup.sk).

Na hackathon sa prihlásilo vyše 90 účastníkov, ktorí vytvorili 17 tímov. Ich návrhy priniesli riešenia v rezervačných systémoch, či už školy alebo banky, sledovanie kvality služieb alebo prostredia.

Výsledky:

  1. Miesto: Tím 10xe, “Dashboard pre študenta a jeho komplexná navigácia na ceste do školy, parking, nájdenie učebne a dochádzka” (Zloženie: Andrej Kažmirský, Dávid Korečko, Ján Varga, Katarína Marcinčáková, Samuel Nečeda, Tadeáš Drab)
  2. Miesto, Tím – Scared to Compile, “Rezervačný systém a parking asistent pre Banku/školu/shopping centrum s možnosťou monetizacie” (Zloženie: Diana Bocáková, Christián Gučik, Lukáš Marcinčák, Natália Feničinová, Natália Ilčinová, Vavro Murcko)
  3. Miesto, Nachmelené Opice, „Použitie čítačky na ID kartu (asi ISIC) na prezenciu pre učiteľov – dochádzka študentov“ (Zloženie: Adam Deák, Bruno Kočik, Erik Mišenčík, Martin Onufrak, Veronika Patakyová)

Víťazné tímy získali zaujímavé finančné odmeny (2000, 1000 a 500 EUR).

O udalosti sa vyjadril aj hlavný organizátor Ján Sehnal: „Veríme, že aj Hackathonom samotným, ako aj riešeniami, ktoré sme za inovačný tím prezentovali na tejto výnimočnej akcii, sme dokázali ukázať študentom a návštevníkom, že nie sme žiadna nudná korporácia, a že sa vieme postaviť k väčšine technológií čelom. Dokážeme nájsť pre ne seriózne využitie v bankovníctve, od VR, cez IoT, hologram, chatboty a voiceboty, AR, neurónové siete, až po Metaverse a Quantum computing.“

Celkový feedback je veľmi pozitívny (viac ako 85% účastníkov ohodnotilo hackathon známkou „Veľmi spokojný“).

Viac informácií o Erste HACKATHONE 2022: https://kosicehackathon2022.sk/

Erste Digital je IT spoločnosť, ktorá stojí za veľkým množstvom riešení Erste skupiny, vrátane aplikácie George. Pre viac informácií o spoločnosti a voľných pracovných pozíciách navštívte ich web TU.