Dňa 27.2.2020 sa za účasti trénera z EIT RawMaterials, Hansa Westerhofa, uskutočnil workshop zameraný na rozvoj podnikateľských zručností a tvorbu podnikateľských plánov s cieľom podpory v prestížnej súťaži európskeho formátu, EIT Jumpstarter.

Workshop EIT Jumpstarter 2020 bola skutočne zaujímavá aktivita, najmä vďaka excelentným prezenterom. Prezentujúci v úvode predstavil účastníkom European Institute for Innovation and Technology (EIT RawMaterials). Následne pokračoval vstupom o startupoch, nápadoch na podnikanie a o tom, ako ich vylepšiť, ako by bolo možné realizovať business plán od myšlienok až po konečnú fázu, výrobky a služby umiestnené na trhu.

Počas workshopu mali účastníci príležitosť otestovať svoje nápady z rôznych hľadísk, najmä z pohľadu zákazníka. Hovorilo sa o tom, prečo ľudia kupujú výrobky, prečo ich potrebujú. Dozvedeli sa, že najlepším spôsobom, ako začať podnikať alebo spustiť, je nájsť riešenie niektorých už existujúcich problémov a pochopiť psychologickú stránku zákazníka.

Vďaka business analýze, ktorú Hans na workshope rozvinul, si účastníci uvedomili, že ich biznis nápad môže byť skutočný, ale musia postupovať systematicky, prispôsobovať plán požiadavkám a podmienkam a efektívne ho spravovať. Na konci workshopu si účastníci prešli asistovaným procesom vypĺňania žiadosti do programu EIT Jumpstarter aby boli schopní akýkoľvek svoj nápad posunúť aj v budúcnosti.

Workshop organizoval „RawMaterials Regional Center Košice“ pri Fakulte BERG, TUKE s podporou UVP Technicom (https://eitrawmaterials.eu/eit-jumpstarter/).