Ďalší, pre startupy naozaj dôležitý, workshop organizovaný v rámci akceleračného programu Startupov v Startup centre UVP TECHNICOM bol venovaný problematike získavania finančných zdrojov pre projektové zámery startupov.

Lektor, Radoslav Tausinger prezentoval účastníkom informácie o potenciálnych finančných zdrojoch, ktoré môžu startupy využiť pre rozvoj svojich projektov. Prezentované boli aj informacie o tom, aké sú očakávania investorov keď uvažujú o investovaní do projektov.

 

Lektor – Radoslav Tausinger: venuje sa témam investovania do firiem posledných 16 rokov – od investičnej banky UBS v New Yorku a Londýne, cez private equity spoločnosť Gimv, pre ktorú zastrešoval investície v Strednej Európe, poradenskú spoločnosť Encor až po súčasné pôsobenie v CVI, lídrovi stredoeurópskeho trhu v private debt investíciách s približne 1 miliardou eur v spravovaných aktívach. Taktiež sa venuje rozvoju študentov prostredníctvom neziskovej organizácie Nexteria, ktorej je spoluzakladateľom a členom správnej rady.