Stiahni si a pripoj sa k appke M4C. Budeš sa tak môcť zapojiť do súťaže v otvorenej vede. Dvoch mladých výskumníkov vyšleme na konferenciu podľa vlastného výberu! Povedz nám, kam chceš ísť, a prepoj recenzovanú publikáciu s open access alebo odošli článok do úložiska Ulysseus Open Science. Nižšie nájdeš celé podmienky súťaže.

V rámci Európskej univerzity Ulysseus sme vytvorili jedinečnú sociálnu sieť, ktorá umožňuje výskumnej komunite Ulysseus vymieňať si informácie o svojej práci a spolupracovať na výzvach Európskej únie a iných verejných alebo súkromných príležitostiach.

Naším cieľom je spojiť všetkých akademikov z Ulyssea, zvýšiť rovnakú úroveň povedomia o výzvach EÚ na predkladanie projektov a podporovať mobilitu výskumu v rámci Ulysseus.

Používatelia môžu pristupovať k Match4Cooperation prostredníctvom webovej aplikácie dostupnej pre Android a iPhone alebo prostredníctvom webovej verzie.

Kto sa môže do súťaže zapojiť?

V čase účasti na tejto súťaži musíš byť zapísaný ako študent na vysokej škole alebo si v priebehu posledných 5 rokov získal doktorát (PhD.).

Čo musíš urobiť?

V aplikácii Match4Cooperation musíš vytvoriť odkaz na článok s otvoreným prístupom (Open Access), ktorý bol publikovaný v priebehu posledných 3 rokov, v ktorom si prvým alebo posledným autorom ALEBO odoslať článok do úložiska Ulysseus Open Science. Výhra je neprenosná a môže si ju uplatniť iba ten, kto sa do súťaže zapojil.

Kedy súťaž trvá?

Súťaž sa začína 1. apríla 2023 a skončí o polnoci 31. mája 2023.

Ako prebieha výber?

Koncom mája budú vybraní 2 výhercovia:

 • Víťaz 1 bude určený na základe toho, koľkokrát bude jeho príspevok opakovaný.
 • Víťazom 2 sa stane osoba, ktorej recenzovaný článok bol uverejnený v najvyššom Impact Factor Journal (IF prevzatý v čase uzávierky súťaže).
 • V prípade nerozhodného výsledku v ktorejkoľvek kategórii bude víťaz vybraný na základe toho, koľkokrát interagoval na M4C.
 • Víťazi budú vyhlásení na M4C 14. júna.

Financovanie

Výhercovia môžu požiadať o finančné prostriedky* na pokrytie nasledujúcich výdavkov:

 • Cestovné náklady: do 1000€
 • Náklady na ubytovanie: do 150€/noc
 • Registračné poplatky na vybranú konferenciu: do 1000€

Tieto prostriedky budú k dispozícii od septembra 2023 do decembra 2023.

 

Podmienky nároku na dostupné prostriedky:

 • Víťazi musia byť prijatí na prezentáciu svojej výskumnej práce (postery alebo ústna prezentácia) na konferencii podľa vlastného výberu.
 • Od víťazov sa bude vyžadovať, aby predložili kópiu oznámenia o prijatí konferencie, ktoré dostali.

Upozorňujeme, že dostupné prostriedky NEZAHRNUJÚ:

 • Cestovné poistenie (storno, zdravotné alebo iné)
 • jedlo a pitie
 • aktivity (napr. prehliadky mesta, prehliadky pamiatok, exkurzie alebo akékoľvek voľnočasové aktivity navrhované v rámci konferencie)
 • letiskové transfery/kyvadlová doprava a taxíky.

Víťaz musí na svojej prezentácii použiť značku Ulysseus. Víťaz súhlasí so zdieľaním svojej fotografie na podujatí pre naše sociálne siete. Víťaz bude musieť organizátorom súťaže predložiť potvrdenie o účasti.

*Finančné prostriedky nebudú vyplatené priamo víťazom. UCA zarezervuje a zaplatí priamo cestovné, ubytovanie a poplatky.

 

Ako sa zapojiť do súťaže?

 1. Najprv sa pripoj k Ulysseus Match4Cooperation cez tento odkaz: https://social.ulysseus.eu.
 2. Odtiaľ sa prihlás pomocou ULYSSEUS LOGIN (EDUGAIN), vďaka čomu budeš na jedno kliknutie od tvojho univerzitného prihlásenia.
 3. Keď už budeš na Match4Cooperation, zdieľaj príspevok.

Mal by obsahovať:

 • Odkaz na tvoj výskum v oblasti otvorenej vedy
 • Zmienka pre účet @projects: stačí napísať @projects@social-groups.ulysseus.eu (po zadaní prvých znakov to navrhne)
 • Uveď, na ktorú konferenciu chceš ísť
 • Pridaj #OpenScience
 1. Klikni na 3 bodky a získaj odkaz na svoj príspevok.
 2. Vlož tento odkaz do e-mailu a pošli ho (BCC) všetkým ľuďom, ktorí by ťa chceli podporiť.
 3. Títo ľudia sa prihlásia rovnakým spôsobom, nech dajú sledovať tvoj účet a kliknú na „Otvoriť na webe“ v dolnej časti.

Appku Match4Cooperation nájdeš aj na Google Play a Apple App Store. Môžeš si tam nájsť kontakty na spoluprácu v oblasti výskumu alebo projektov.

Aliancia európskych univerzít Ulysseus

Aliancia Ulysseus, jedna zo 44 európskych univerzít vybraných Európskou komisiou za univerzity budúcnosti, otvára možnosti pre študentov, učiteľov a výskumníkov z partnerských univerzít pre ich vzdelávanie, vzájomné mobility a nové špičkové výskumné projekty  Aliancia vznikla v roku 2020 a jej členmi sú Univerzita v Seville (Španielsko, koordinátor aliancie), Univerzita v Janove (Taliansko), Univerzita Côte d’Azur (Francúzsko), Technická univerzita v Košiciach, univerzita MCI | The Entrepreneurial School® (Rakúsko) a Univerzita aplikovaných vied Haaga-Helia (Fínsko). Aktuálne sa Ulysseus rozširuje o dvoch nových členov: Univerzitu v Münsteri (Nemecko) a Univerzitu Čierna Hora (Čierna Hora).

Ďalšie informácie o aliancii Ulysseus: www.ulysseus.eu