Výzvy OP Slovensko na rok 2023

Rok 2023 je v plnom prúde a nový Operačný program Slovensko, ktorý je nástupcom starého programového obdobia „eurofondov“ sa začína stávať realitou. Čo ale od tohto programu čakať a kedy očakávať nové výzvy? V článku nižšie nájdete odkaz na zoznam plánovaných výziev tak, ako ich zverejnilo MIRRI SR. Je to vynikajúca pomôcka, ako si naplánovať svoju žiadosť o grant a v čase zverejnenia výziev byť dobre pripravený. Vždy aktuálny zdroj tohto dokumentu nájdete na webe eurofondy.gov.sk.

 

Viac ako 140 výziev

 

V pdf dokumente nižšie nájdete viac ako 140 výziev z Operačného Programu Slovensko. Nedozviete sa príliš veľa detailov o podmienkach, všimnite si však stĺpec Zameranie výzvy a Oprávnený žiadateľ.

Na to, aby ste mohli z danej výzvy žiadať financie, musí uvedený oprávnený žiadateľ „ladiť“ s vašou právnou formou, na ktorú chcete tieto peniaze žiadať. 

V druhom rade tiež musíte spadať do Oprávneného územia, teda subjekt, na ktorý chcete žiadať peniaze, musí byť registrovaný v danom regióne.

V tabuľke nájdete aj predpokladaný termín vyhlásenia výzvy. Skúsenosť nám však hovorí, že tento údaj netreba brať príliš vážne a ide naozaj iba o hrubý odhad zverejnenia, ktorý sa často „posúva“.

 

Na takto vytipované výzvy sa však viete predpripraviť, minimálne čo sa konceptu týka. V čase zverejnenia už budete presne vedieť, aké aktivity chcete do výzvy podať, akurát budete musieť projekt prispôsobiť podmienkam, ktoré budú uvedené v znení výzvy.

Dôležité odkazy

V prípade potreby konzultácie nás kedykoľvek kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

 

Obsah pripravený v spolupráci s portálom grantup.sk