Ak si študent VŠ a pritom máš už založenú firmu, neváhaj a prihlás sa do súťaže Študentská podnikateľská cena 2020.

Odmenených bude 5 finalistov atraktívnymi cenami a zároveň budu udelené špeciálne ceny:  Cena NAY elektrodom a Cena TV JOJ (mediálny priestor na marketingovú kampaň pre komunikáciu svojho projektu v hodnote 5000,.EUR na všetkých platformách JOJ Group).  Absolutny víťaz postúpi na celosvetové finále najväčšej globálnej súťaže študentov-podnikateľov  Global Student Entrepreneur Awards. Viac info nájdeš  na www.student-podnikatel.skDeadline je už 12.11. 2020

Niečo o reprezentantovi Slovenska na finále Global Student Entrepreneur Awards vo Frankfurte nad Mohanom a jeho zážitkoch :

Tomáš Brngál-spoločnosť Virtual Medicine,s.r.o. absolvent Lekárskej Fakulty, Univerzity Komenského v Bratislave.

Víziou jeho spoločnosti je inovovanie vzdelávania medicíny pomocou virtualnej  reality a rozšírenej  reality . Cieľom je zjednodušiť, zefektívniť a spraviť zaujímavejším (gamifikovať) štúdium medicíny. Začínajú s virtuálnou  realitou  anatómie (medicínskou vzdelávaciou aplikáciou pre študentov medicíny a doktorov, fungujúcu na princípe Virtuálnej reality). Neskôr sa plánujú presunúť aj do klinickej sféry (praktická/každodenná medicína). Chcú byť lídrom v medicínskych VR/AR softvérových riešeniach, ktoré s pomocou umelej inteligencie  budú pomáhať nielen lekárom a medikom, ale aj miliónom ľudí po celom svete. V krátkodobom horizonte vidí jeho  start-up ako vývojárske štúdio, ktoré postupne, vďaka spolupráci s poprednými odborníkmi, inovuje a aplikuje vzdelávanie medicíny na možnosti 21. storočia. Po dokončení VR Anatomy, chce na VR Anatomy nadväzovať a vytvoriť ďaľšie interaktívne aplikácie ako VR Physiology, VR Patophysiology, VR Histology, atď. V dlhodobom horizonte je jeho víziou spojiť technológiu rozšírenej reality (napr. Microsoft Hologens) s umelou inteligenciou  (napr. ako Watson) a vyvíjať pokročilé medicínske aplikácie, ktoré budú lekárom pomáhať a zjednodušovať ich prácu. Chcú sa stať lídrom v tomto segmente a ešte viac rozšíriť pracovný tím.

Tomáš povedal: Bola to vynikajúca skúsenosť reprezentovať Slovensko vo Frankfurte nad Mohanom, stretol som mnoho inšpiratívnych mladých podnikateľov, absolvoval veľa zaujímavých workshopov a zároveň som sa stretol s úspešnými biznismenmi z celého sveta.

Súťaž vyhlasujú JCI-Slovensko a Združenie podnikateľov Slovenska.

Článok prevzatý zo startitup.sk