Aj tento rok dominovali v celoslovenskej súťaži Slovak University STARTUP CUP 2019 startupy zo Startup centra UVP TECHNICOM, ktoré si odniesli prvenstvo v dvoch kategóriách z piatich.

Víťazom kategórie Životné prostredie, zelené technológie sa stal startup Greenspace (startup prezentoval Jozef Pavlinský z LF TUKE). Startup sa zaoberá novými technológiami dobíjania batérií elektromobilov a bezmotorových lietadiel.

Víťazom hlavnej ceny súťaže a zároveň aj víťazom kategórie Veda a medicínske technológie sa stal študentský startup CHECkuP (Cognitive Healthcare Platform) (zástupca Erik Kajati z FEI KKUI TUKE). Startup hľadá riešenie, ako by mohli moderné technológie zlepšiť starostlivosť o chorých a nevládnych ľudí, ktorí potrebujú ošetrovateľov?

„Každý chce mať istotu, že jeho príbuzný dostáva kvalitnú starostlivosť. Lenže ako kontrolovať prácu ošetrovateľa, keď vtedy často ani nie ste doma? A práve v tom má pomôcť naša platforma CHECkuP – Cognitive HealthCare Platform,“ hovorí Erik Kajáti. Platforma sleduje kvalitu zdravotnej starostlivosti, zbiera údaje, ktoré sú zaujímavé pre rodinu pacienta, ošetrovateľskú agentúru i zdravotnú poisťovňu. Výsledkom je lepšia služba, efektívnejšia organizácia práce agentúr, ale aj ušetrené peniaze. Veď sa platí len za požadovanú kvalitu a to, čo sa skutočne urobilo.

Päťdesiatosem projektov z celého Slovenska a inovatívne nápady v piatich kategóriách. Ťah na vysokoškolákov nie je náhodný. „Títo ľudia majú budúcnosť, treba ich podporovať, treba podporovať ich nápad,“ uviedol výkonný predseda Junior Chamber International Slovakia Marián Meško.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516264-vitaz-chce-lepsiu-zdravotnu-starostlivost/

https://www.ta3.com/clanok/1157880/studenti-si-zmerali-sily-v-university-startup-cupe.html

https://www.noviny.sk/slovensko/449657-aj-tento-rok-ocenovali-najlepsi-startup-mladym-otvori-dvere-do-sveta-biznisu