Celkovo 124 vybraných startupov z viac ako 30 krajín (7 z nich zo Slovenska) prezentovalo svoje inovatívne riešenia na jednej z najvýznamnejších startupovských on-line (virtuálnych) aktivít v Nemecku v roku 2020 – „Digital Startup Germany Tour“. Startupy prezentovali svoje inovatívne riešenia z oblasti „InsureTech, Smart City, Logistics & Mobility“ pred potenciálnymi biznis partnermi – predstaviteľmi významných priemyselných podnikov z Nemecka.

Sme hrdí, že medzi najúspešnejšie patrili aj dva startupy zo Startup centra a Inkubátora UVP TECHNICOM, ktoré dostali príležitosť vystúpiť na tzv. „Final Big Pitch“: 

APONI  – Implementácia rozšírenej reality do podnikov (prezentácia v panely venovanom „Logistics&Mobility“), https://www.aponi.sk/

HCK – Klávesnica HandCubeKeys k PC (Moderná a funkčná klávesnica pre hendikepované osoby), http://handcubekeys.eu 

Táto virtuálna prehliadka priniesla svojim účastníkom mnoho výhod: Prepojenie s obchodnými partnermi z Nemecka, možnosť získať priame kontakty so všetkými spoločnosťami a napriek tomu dôležitá schopnosť ukázať obrovský potenciál našich slovenských, ako aj medzinárodných inovátorov.

Účasť startupov zo Startup centra a Inkubátora UVP TECHNICOM sa uskutočnila vďaka spolupráci s Innovlab. Zástupca Innovlab, Milan Varga k účasti startupov zo Slovenska na Digital Startup Germany Tour“ povedal: „Chcel  by som sa poďakovať Nemeckej komore za zorganizovanie takého skvelého podujatia a som rád, že sa nám spoločne podarilo vytvoriť príležitosť pre slovenské startupy. Prezentovali sa veľmi pozitívne a sme radi, že sme ich mohli podporiť pri ceste na turné. Môj osobný názor je, že naše slovenské startupy potrebujú viac takýchto skúseností a Innovlab bude aj naďalej podporovať lokálny startupový ekosystém a v najbližšej budúcnosti prinesie nové príležitosti pre talentovaných novátorov“.

Viac informácií o aktivite Digital Startup Germany Tour:

https://slowakei.ahk.de/sk/podujatia/detail-view-sk/digital-startup-germany-tour-on-october-25-28-2020-applications-open

https://www.startupgermany.nrw/

https://www.startupgermany.nrw/international-startup-pool/