EIT Jumpstarter je jeden z najrozšírenejších európskych štartovacích programov pre začínajúcich inovátorov, ktorí sa chcú presadiť a naštartovať svoje podnikanie. Uchádzači môžu predložiť svoje inovatívne nápady v 6 tematických kategóriách: EIT Health, EIT Raw Materials, EIT Food, EIT InnoEnergy, EIT Manufacturing a EIT Urban Mobility, ktoré sú podporované Európskym inštitútom pre inovácie a technológie (EIT).

Program je určený pre talentovaných ľudí z krajín strednej a južnej Európy, ktorí chcú potvrdiť svoj podnikateľský koncept, vypracovať podnikateľský plán a predstaviť svoje nápady budúcim potenciálnym investorom. EIT Jumpstarter je otvorený pre študentov, doktorandov, výskumníkov alebo podnikateľov. 

Ako účastníci sa naučíte, ako začať s budovaním firmy v jedinečnom medziodvetvovom prostredí, ako vytvoriť tím, obchodné procesy a organizačný dizajn. Primárne zameranie je kladené na tvorbu kvantitatívneho obchodného modelu. Prostredníctvom programu EIT Jumpstarter Vás tréneri a kouči prevedú hľadaním najvhodnejšieho obchodného modelu pre Váš nápad a pomôžu Vám ho overiť. Na konci programu si pripravíte prezentácie, dizajn podnikateľského modelu, konkurenčné prostredie, stratégiu uvedenia na trh a dlhodobý plán. 

Prihlasovanie je otvorené do 16. apríla 2021.  Prihlášku a viac informácií o programe nájdete na: https://apply.eitjumpstarter.eu