Startup centrum TUKE vzniklo na Technickej univerzite v Košiciach v roku 2014. Jeho cieľom je vytvárať v regióne Košického a Prešovského kraja motivačné prostredie a podmienky, ktoré pomôžu študentom, ale aj všetkým obyvateľom regiónu s inovatívnym potenciálom.

Všetci, ktorí majú inovatívny nápad, sa môžu prostredníctvom pravidelných súťaží uchádzať o miesto v Startup centre TUKE. Doposiaľ boli zorganizované tri výberové kolá, do ktorých sa prihlásilo takmer 40 záujemcov.

„Startup centrum sa už môže pochváliť významnými oceneniami a výhrami, ktoré získali podporené startupy doma aj v zahraničí. Startup EFEOS sa stal víťazom prestížnej súťaže startupov – Telekom Innovation Contest 2014. Zabodoval aj v medzinárodnej súťaži, v ktorej bol nominovaný do finálovej dvanástky spomedzi 326 prihlásených nápadov z celého sveta a nadviazal spoluprácu so startup komunitou v oblasti IKT tak na národnej, ako aj medzinárodnej úrovni. Úzko spolupracuje s najvýznamnejšími predstaviteľmi IT sektora na Slovensku v predmetnej oblasti a s potenciálnymi investormi – podnikateľskými anjelmi a inštitúciami.

Startup Vizualizačky.sk sa stal víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2014 a postúpil na celosvetovú súťaž Global Student Entrepreneur Awards 2015 vo Washingtone. Startup CropTech po výhre na StartupAwards.SK 2014 v kategórii Society získal v marci 2015 od Neulogy Ventures seed investíciu vo výške 250.000 eur.“

Viac o Startup centre TUKE sa dočítate v článku na teraz.sk/ekonomika.