Už tretí ročník podujatia pre všetkých kutilov a nadšencov „krabičiek“, akými sú Arduino, Raspberry Pi, micro:bit alebo ESP sa bude konať v stredu 10. apríla 2019 opäť v priestoroch Univerzitnej knižnice Technickej univerzity v Košiciach.

Namakaný deň je domácou akciou, ktorú vo svete nájdete pod názvom Makers Day (z toho vznikol voľný preklad – Namakaný deň). Jej cieľom je popularizovať tvorivosť, kreativitu a zvedavosť vo všetkých nás. Je stretnutím ľudí všetkých vekových kategórií, na ktorom sa môžu spolu učiť, zdieľať, hrať a ďalej tvoriť.

Namakaný deň bude však aj tento rok len taký, aký si ho spravíme. Preto hľadáme do programu možno práve Vás – ak máte zaujímavý projekt, na ktorom ste makali, alebo používate vo svojej práci/výučbe/štúdiu namakaný nástroj, alebo ste sa zaľúbili do namakanej knižnice/rámca, alebo máte v rukáve čokoľvek iné, čím by ste vedeli obohatiť komunitu, prihláste sa ako rečník. Ak by ste sa radi zapojili do programu, ale chýba Vám nápad, pozrite sa do zoznamu tém, ktoré by sme chceli na podujatí mať. Formulár na prihlásenie ako aj zoznam tém nájdete na stránke podujatia http://www.namakanyden.sk/2019/