Tri košické start-upy CropTech, Chargebrella a Lurity sa prezentovali na pilotnom ročníku konferencie TechSummit & Gadget Expo, ktorá sa konala 11. – 12. mája v Bratislave pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR.

Konferencia, ktorá vznikla v spolupráci s portálom Startitup.sk, má ambíciu vytvoriť v stredoeurópskom kontexte priestor na stretávanie a prepájanie vládneho a korporátneho sektoru a startupovej komunity. Iniciátorom myšlienky zorganizovať na Slovensku tento typ konferencie je Dávid Čajko, ktorého snahou je pomôcť slovenským nápadom udržať sa na Slovensku. (Viac sa dočítate v rozhovore s D. Čajkom na portály startitup.sk).

Program pilotného ročníka ponúkal návštevníkom dva paralelné bloky – B2B Matching panel a Startup panel. Súčasne sa v expo sekcii prezentovali rôzne startupy ako aj etablované technologické firmy.

Zakladatelia dvoch startupov z košického Startup centra TUKE – Daniel Šlosár z Chargebrelly a Martin Paľa z CropTech. Smart Automation Systems okrem prezentácie v expo sekcii diskutovali aj v rámci Startup panelu na tému Social Impact (sociálny dopad).