Požiadavky na obchodnú a technologickú spoluprácu zverejnené v databáze Enterprise Europe Network v mesiaci august 2023

Databáza Enterprise Europe Network bola obohatená o nové ponuky a požiadavky na spoluprácu aj v priebehu druhej polovice prázdninového obdobia. Záujem o spoluprácu prejavili organizácie z rôznych priemyselných odvetví, predovšetkým z oblasti strojárstva, elektroniky, textilu, medicínskych technológií či automobilového priemyslu.

Ak vás niektorá z požiadaviek zaujala, kontaktujte nás na een@uvptechnicom.sk, radi poskytneme bližšie informácie. Možnosť publikovať takúto požiadavku v databáze máte aj vy!

Obchodné požiadavky

BRIT20230801029 Talianska spoločnosť hľadá vysoko výkonné holografické filmy.

Talianska spoločnosť pôsobiaca v holografickom priemysle hľadá dodávateľa špičkových a vysoko výkonných holografických filmov („polovičné zrkadlo“), ktoré by použil pre svoju holografickú servisnú stanicu a holografické videokonferenčné jednotky.

BRDE20230822004 Nemecký výrobca jednoúčelových výrobných liniek hľadá partnerov na spoluprácu v oblasti výroby dielov na základe dodávateľskej zmluvy.

Výrobca jednoúčelových strojov so sídlom v Nemecku hľadá partnerov v oblasti výroby dielov podľa výkresov na dlhodobú spoluprácu. Spoločnosť hľadá partnerov v nemeckom pohraničnom regióne alebo vo východnej Európe, ktorí sú schopní vyrábať sústružené diely, frézované diely, plechy ako aj zvárané diely, od jednotlivých kusov až po malé série. Predpokladá sa spolupráca formou dodávateľských zmlúv.

BRDK20230825002 Dánska spoločnosť hľadá dodávateľov senzorov pre svoje IoT riešenia na monitorovanie železničnej infraštruktúry.

Dánsku spoločnosť založili inžinieri so zručnosťami a vývojom produktov fyzického technického monitorovania, ako aj vývojom softvéru na obsluhu produktov a analýzu údajov, ktoré sa získavajú zo senzorov vo fyzických monitorovacích produktoch. Teraz potrebujú vyvinúť svoje senzory.

BRGB20230802020 Hľadáme dodávateľa odpadovej biomasy (konkrétne drevnej kôry a hrče).

Spoločnosť z Anglicka hľadá výrobcov papiera a buničiny v celej Európe, ktorí majú záujem predávať svoju odpadovú biomasu (konkrétne drevenú kôru a hrče). Spoločnosť sa usiluje o dodávky odpadovej eukalyptovej kôry a súkna z procesu rozvlákňovania papiera. V prípade, že nebude k dispozícii eukalyptový odpad, spoločnosť je otvorená zvážiť aj iné druhy dreva.

BRCZ20230808012 Český výrobca predajných stojanov hľadá partnerov, ktorí majú záujem zabezpečovať montážne a servisné činnosti na základe zmluvy o outsourcingu.

Spoločnosť je jedným z popredných európskych výrobcov produktov na podporu predaja. Hlavné portfólio spoločnosti tvoria predajné stojany (tzv. POP/POS produkty – displeje a stojany). Hľadá spoluprácu s partnerom, ktorý bude schopný zabezpečiť inštaláciu produktov firiem /rôzne stojany/ a zabezpečiť servisnú činnosť v rámci celej SR.

BRSE20230818016 Švédska spoločnosť hľadá európskeho výrobcu ekologických kultivačných vriec. Výrobca musí používať trvalo udržateľné a ekologické materiály a výrobné metódy.

Švédska spoločnosť rozširuje svoje produktové portfólio a hľadá európskeho výrobcu, ktorý by dokázal vyrábať kultivačné vrecia z ekologicky šetrnej tkaniny, ako je opätovne použitý PET, prírodné vlákna alebo tkaniny z tohto sortimentu. Je veľmi dôležité, aby materiál a spôsob výroby boli udržateľné a ekologické. Hlavné využitie vreca na pestovanie je pre pestovanie zeleniny a kvetov na balkóne.

BRTR20230824002 Spoločnosť zaoberajúca sa obchodom s použitými strojmi z Turecka hľadá dodávateľov náhradných dielov pre elektrárne.

Turecká spoločnosť zaoberajúca sa obchodovaním so strojmi, založená v roku 2006, pôsobí v oblasti ďalšieho predaja použitých elektrární, pomocných zariadení a náhradných dielov pre plynové turbíny. V poslednom období sa spoločnosť zaoberá použitými, prebytočnými, a renovovanými náhradnými dielmi plynových turbín. V tomto zmysle spoločnosť hľadá vhodných partnerov dodávajúcich náhradné diely, najmä tie, ktoré súvisia s plynovými turbínami, plynovými motormi a súvisiacimi pomocnými zariadeniami na základe dodávateľskej zmluvy.

BRFR20230828003 Francúzsky výrobca kvalitného bytového textilu hľadá udržateľné obaly pre svoje výrobky.

Francúzsky výrobca kvalitného bytového textilu hľadá udržateľné obaly. Keďže spoločnosť poskytuje produkty šetrné k životnému prostrediu, v súčasnosti sa snažia rozšíriť svoju angažovanosť o balenie svojich produktov, predpokladaný odber približne 35 000 ročne.

BRSE20230830004 Švédska spoločnosť poskytujúca oplotenie hľadá nových dodávateľov s inovatívnymi produktmi.

Spoločnosť z južného Švédska poskytuje riešenia v oblasti oplotenia a ochrany plôch pre rôzne využitie, ako sú záhrady vil, farmy, priemysel, železnice a cesty atď. Spoločnosť sa snaží zostať v popredí a ponúkať svojim zákazníkom najinovatívnejšie riešenia na trhu. Preto hľadá nových dodávateľov s inovatívnymi produktmi, ktoré sú blízke jej hlavnej činnosti a používajú sa v poľnohospodárstve a záhradníctve.

Technologické požiadavky

TRNL20230802019 Holandský start-up pôsobiaci v oblasti medicínskych technológií hľadá partnera s odbornými znalosťami v oblasti inžinierstva zdravotníckych pomôcok, najlepšie v oblasti kardiovaskulárneho systému, ktorý by vyvinul mechanický rezací mechanizmus pre embolické vlákna.

Holandský start-up pôsobiaci v oblasti med-tech ako vývojové centrum na vývoj a zhodnotenie nového riešenia pre kardiovaskulárnu liečbu vyvinul riešenie pozostávajúce z dvoch častí: materiálu (embolické vlákno) a rezacieho mechanizmu pre materiál. Na vývoj rezacieho mechanizmu hľadá inžiniersku spoločnosť s odbornými znalosťami v oblasti kardiovaskulárnych zdravotníckych systémov na uzavretie dohody o technickej spolupráci. Hľadaný partner má mať inžinierske alebo výskumno-vývojové schopnosti v oblasti vývoja zdravotníckych pomôcok. Úlohou hľadaného partnera je spoločný vývoj (koncepčná štúdia, overenie konceptu, laboratórne testovanie).

TRDE20230810016 Hľadáme automobilového (alebo iného) výrobcu alebo dodávateľa so záujmom overiť novú koncepciu konštrukčného chladenia batériových blokov, ktoré sa majú používať v súčasných a budúcich riešeniach mobility.

Nemecký univerzitný spin-off hľadá partnera na overenie novej koncepcie štrukturálneho chladenia pre batériové bloky elektrických vozidiel. Koncepcia chladenia kombinuje ponorné chladenie s nosnou konštrukciou. Výhodou je vyššia hustota balenia (> 10 %), zníženie konštrukčnej hmotnosti (až o 20 %) a skrátenie času rýchleho nabíjania na polovicu. Hľadáme partnera pre dohodu o technickej spolupráci na testovanie prototypu (TRL5) v skúšobnom vozidle alebo na skúšobnom zariadení.

TRDE20230811011 Nemecký startup hľadá partnerov z automobilového, módneho a/alebo nábytkárskeho priemyslu na testovanie a vývoj ich udržateľnej alternatívy vegánskej kože.

Nemecký startup vyvinul špeciálny proces na výrobu koženej alternatívy vyrobenej z konope. Inovatívny produkt je ekologický produkt podobný koži, ktorý možno použiť v rôznych odvetviach. Spoločnosť hľadá pilotných zákazníkov z automobilového, módneho alebo nábytkárskeho priemyslu pre ďalší rozvoj svojho produktu.

TRDE20230830005 Hľadanie partnera pre spoločnú spoluprácu týkajúcu sa hydrodynamického kavitačného procesu na odstraňovanie mikropolutantov.

Nemecké laboratórium vyvíja nový pokročilý oxidačný proces (AOP) založený na hydrodynamickej kavitácii na odstránenie ťažko odbúrateľných mikropolutantov (napr. PFAS, pesticídy, liečivá), pre ktoré sú existujúce alternatívy liečby nedostatočné. Laboratórium hľadá partnerov so záujmom podieľať sa na vývoji technológie prostredníctvom financovaných alebo bilaterálnych projektov, napr. poskytovanie vzoriek vody na laboratórne testy, inštalácia pilotného zariadenia bypassu.

Výskumno-vývojové požiadavky

RDRES20230803008

Španielska inštitúcia pre výskum a vývoj v oblasti letectva hľadá partnerov na účasť v EIC Pathfinder Challenge (In-space slnečná energia pre inovatívne vesmírne aplikácie), ktorá vedie projekt SCEDDD na premenu vesmírneho žiarenia na zdroj energie. 

“Solar and Cosmic Energy Dark Dipole Drive” sleduje neraketový štart do vesmíru, ktorý nahrádza väčšinu chemických pohonných látok solárnou energiou. Cieľom je premeniť väčšinu škodlivého vesmírneho žiarenia na zdroj energie, aby sa zvýšila rýchlosť vesmírnych lodí a obmedzila dávka žiarenia pre vesmírne posádky na bezpečnú úroveň, čím by sa stali uskutočniteľnými misie na Mars s ľudskou posádkou poháňané slnečnou energiou. Potrební sú partneri pôsobiaci v oblasti plazmového pohonu, magnetického udržiavania, solárnych článkov, radiačných štítov, vesmírnych misií a kvantových materiálov. Uzávierka žiadostí.je 15.9.2023. Uzávierka výzvy je 18.10.2023.

RDRGR20230803010 Grécka spoločnosť zameraná na 3D/VR/AR grafiku sa chce zapojiť do konzorcia pre projekty HORIZON.

Grécka spoločnosť zameraná na 3D/VR/AR grafiku, ktorá ponúka svoje dlhoročné skúsenosti s úspešným riadením a realizáciou projektov výskumu a vývoja na národnej a európskej úrovni má záujem zapojiť sa do projektov HORIZON. Spoločnosť už dodala niekoľko projektov 3D/XR grafiky a softvérových vizualizačných nástrojov. Spoločnosť  má záujem o partnerstvo v silnom konzorciu so zameraním na výzvy ktoré pokrývajú 3D a AI grafiku, rozšírenú a virtuálnu realitu, vizualizáciu údajov, procesy založené na BIM a digitálne dvojčatá, digitálne dedičstvo, ako aj témy metaverse.

RDRFR20230803016 Francúzsky výrobca hľadá konzorciá/partnerov pre EDF-2023-RA-PROTMOB-DEXPLO.

Odborné znalosti spoločnosti v oblasti riešenia mobility sú v súlade s požiadavkami výzvy na predkladanie návrhov EDF-2023-RA-PROTMOB-DEXPLO o štúdiách a projektových aktivitách bezpilotných platforiem. Francúzska spoločnosť môže priniesť silné znalosti o výzvach, ktorým čelia koncoví používatelia a o inovatívnych prístupoch, ktoré implementujú na riešenie takýchto problémov, aby pomohli pri predložení úspešného návrhu. Cieľom spoločnosti je byť významným prispievateľom v oblasti robotiky v rámci projektu účasťou na činnostiach týkajúcich sa bezpilotných platforiem.

RDRDE20230809002 Hľadáme výskumných partnerov v oblasti biotechnológie.

Profesor súkromnej medzinárodnej univerzity zo severného Nemecka hľadá partnerov na výskum v oblasti biotechnológií so zameraním na biokatalýzu, bioprocesné inžinierstvo a enzýmy.

RDRRO20230818001 Klastrové združenie zo severovýchodného Rumunska zastupujúce rôzne spoločnosti z oblasti poľnohospodárstva, kozmetiky, techniky a agroturistiky má záujem participovať ako partner na medzinárodných projektoch.

Inovatívny klaster špecializovaný na ekologické poľnohospodárstvo a zameraný na severovýchodný rozvojový región Rumunska má záujem podieľať sa ako partner na medzinárodných projektoch spolu s ďalšími univerzitami a výskumnými centrami v oblasti vývoja/testovania nových inovatívnych/ekologických produktov, integrovaného cestovného ruchu vo vidieckom prostredí a výmeny skúseností s inými európskymi regiónmi.