feb 1, 2024 | Ponuky na spoluprácu

Príležitosti na spoluprácu zverejnené v databáze Enterprise Europe Network v JANUÁRI 2024

Prinášame vám výber z ponúk a požiadaviek zverejnených v databáze Enterprise Europe Network v mesiaci JANUÁR 2024. Pre viac informácií o danej príležitosti kliknite na jej referenčné číslo.

Kompletný zoznam nájdete TU (alebo na oficiálnej stránke Enterprise Europe Network https://een.ec.europa.eu/ v časti „Partnering opportunities“).

Obchodné príležitosti

BRDE20240112010

Nemecká technologická spoločnosť zameraná na oblasť vodíka hľadá dodávateľov pre priemyselné využitie vodíkových projektov

Nemecká spoločnosť ponúka proces skladovania energie na báze vodíka a oxidu železa. Spoločnosť hľadá dlhodobú spoluprácu s dodávateľmi pre svoje kľúčové technológie v oblasti meracej techniky a inžinierstva zariadení a/alebo kontakt s dodávateľmi SOFC a SOEC, výrobcami a systémovými integrátormi vodíkových ICE (spaľovacích motorov). Potenciálni partneri by mali byť:

 • Priemyselní dodávatelia zariadení na meranie H2, ktoré môžu pracovať pri teplote vyššej ako 120 °C priamo v prúde plynu a ktoré umožňujú online prenos údajov:
 • Analyzátory pre objemový pomer H2 : vodná para
 • Meracie zariadenie na meranie prietoku (hmotnostný prietok)
 • Dodávatelia pre inžinierstvo zariadení pre: Rúry z nehrdzavejúcej ocele / Tepelne odolná nehrdzavejúca oceľ
 • Výrobcovia SOFC a SOEC, ktoré sú vhodné na priemyselné využitie
 • Výrobcovia vodíkových ICE motorov
 • Systémoví integrátori, ktorí organizujú a implementujú celý procesný reťazec pre jednotlivé aplikácie power-to-power systémov v priemyselnom meradle.
 • EPC dodávatelia

 

BRDE20240116008  

Nemecká spoločnosť zaoberajúca sa medicínskou technológiou hľadá medicínsku technológiu založenú na IT pre liekovú terapiu so záujmom jej distribúcie na základe obchodnej dohody

Nemecký špecialista na IT a medicínsku techniku hľadá nové produkty, ktoré by mohol distribuovať na nemeckom zdravotníckom trhu. Zaujímajú sa o softvérové medicínske prístroje na manipuláciu s liekmi alebo špeciálne riešenia využívajúce objemové alebo gravimetrické merania. Ponúka spoluprácu na základe obchodnej zmluvy.

BRFR20240104002

Francúzska spoločnosť hľadá partnerov na renováciu predajných automatov

Francúzska spoločnosť, európsky líder v oblasti automatickej distribúcie športových a voľnočasových predmetov na tréningových miestach, hľadá partnerov na renováciu svojich predajných automatov s cieľom digitalizovať nákupnú skúsenosť a športovú prax v rôznych prostrediach.

Partneri by mali byť odborníkmi v týchto oblastiach:

 • Technológie dotykových obrazoviek
 • Vstavané počítačové systémy
 • Konektivita a siete
 • Vývoj softvéru
 • Obehové hospodárstvo a udržateľnosť
 • Vzdelávanie a rozvoj ľudských zdrojov

 

BRRO20240109006

Rumunská spoločnosť má záujem nakupovať suroviny na výrobu PVC dosiek na základe obchodnej zmluvy

Rumunská spoločnosť má záujem nakupovať suroviny od medzinárodného dodávateľa s cieľom znížiť náklady. Spoločnosť má záujem o vysokokvalitné suroviny na zabezpečenie výroby vysokokvalitných PVC dosiek na základe obchodnej dohody. Hlavným výrobkom, ktorý chce spoločnosť nakupovať je polyvinylchlorid. Spoločnosť má však záujem aj o iné výrobky/suroviny ako je krieda, činidlo, modifikátor nárazu, stabilizátor CaZn, expandér, stearín, vosk do interiéru a exteriéru, a oxid titaničitý.

BRLT20240115003   

Litovský výrobca kovových výrobkov hľadá výrobcov alebo dodávateľov plechov z nehrdzavejúcej ocele

Spoločnosť z Litvy vyrába nerezové vybavenie na mieru pre profesionálne kuchyne. Spoločnosť hľadá výrobcov alebo dodávateľov nerezových leštených plechov (z nehrdzavejúcej ocele tried 201, 304 a 430). Ponúka sa spolupráca na základe výrobnej alebo dodávateľskej zmluvy.

BRDE20240110004

Nemecká obchodná spoločnosť hľadá výrobcu tlakových postrekovačov na základe obchodnej alebo dodávateľskej zmluvy

Nemecká online obchodná spoločnosť špecializujúca sa na spotrebný tovar hľadá nové výrobky do svojho portfólia. Hľadá výrobcu plastových tlakových postrekovačov používaných v záhradách alebo na čistenie automobilov na základe obchodnej alebo dodávateľskej zmluvy. Partner bude zodpovedný za pravidelnú opakovanú výrobu a dodávky tlakových postrekovačov pod bielou značkou/privátnou značkou nemeckej spoločnosti, ktorá bude výrobky distribuovať po celej Európe prostredníctvom veľkých internetových trhov.

BRDK20240111005

Dánske štúdio špičkového interiérového a produktového dizajnu hľadá výrobcu kľučiek a dverového kovania

Dánska spoločnosť je jedným z najkvalitnejších interiérových a produktových dizajnérskych štúdií so sídlom v Kodani. Všetko je vyrobené z masívnej mosadze s ložiskami v jednom kuse pre stabilitu a dlhú životnosť. Ich hlavnými materiálmi sú leštená mosadz (PVD), saténová mosadz a saténový nikel. Spoločnosť hľadá partnera, ktorý dokáže vyrábať špičkové kľučky a dverové kovania.

BRSE20240111007

Švédsky elektronický obchod hľadá dodávateľa obalových materiálov vhodných na prepravu výrobkov v kartónových škatuliach

Švédsky elektronický obchod predávajúci dekoratívne lišty, rímsy a obklady do interiéru hľadá dodávateľa obalových materiálov vhodných na prepravu výrobkov v kartónových škatuliach. Spoločnosť zasiela svoje výrobky na vnútroštátnej aj medzinárodnej úrovni. Spoločnosť sa usiluje nájsť nových dodávateľov baliacich materiálov, pokiaľ ide o baliacu pásku, pásku s vlastnou potlačou, kraftový papier, samosvorné kartónové škatule, bublinkovú fóliu, rolky strečovej fólie a tepelné etikety.

BRRO20240123006  

Rumunská spoločnosť špecializujúca sa na občiansku a priemyselnú výstavbu hľadá najnovšiu generáciu výrobných zariadení a technológií, surovín a dopravných prostriedkov

Hlavným predmetom činnosti rumunskej spoločnosti, ktorá má viac ako 25 ročné skúsenosti v oblasti, je oprava a údržba ciest a letísk. Spoločnosť realizuje aj občianske a priemyselné stavebné práce, vyrába asfaltové zmesi pre vlastné práce a vykonáva opravy ocele. Spoločnosť hľadá výrobné zariadenia a technológie najnovšej generácie, suroviny a dopravné prostriedky.

BRSE20240112004

Švédska dizajnérska spoločnosť hľadá výrobcu pre svoj dizajnový interiérový výrobok

Švédska dizajnérska spoločnosť hľadá výrobcu pre svoj dizajnový interiérový výrobok. Výrobok sa už niekoľko rokov vyrába v Ázii, ale teraz chce spoločnosť presunúť výrobu do Európy. Potenciálny partner by mal:

 • mať schopnosť vyrábať z recyklovaných materiálov,
 • byť ochotný vyrábať aj menšie množstvá, napríklad 200 kusov,
 • dodržať lehotu maximálne 14 dní od objednávky po dodanie.

 

BRGB20240119007

Britský MSP hľadá výrobcov prenosného, recyklovateľného, hygienického povrchu na jedenie, ktorý minimalizuje šírenie baktérií, mikróbov a vírusov

Britský MSP vyvinul recyklovateľnú hygienickú podložku na jedno použitie vyrobenú z biologicky odbúrateľného a nepriepustného papiera, ktorá pomáha eliminovať šírenie baktérií, mikróbov a vírusov nachádzajúcich sa na povrchoch určených na konzumáciu. MSP teraz hľadá spoluprácu s organizáciami, ktoré môžu vyrobiť prototypy výrobku, ale aj podporu pri skúšaní a testovaní ich výrobku v leteckých organizáciách, školách, reštauráciách a zariadeniach rýchleho občerstvenia, nemocniciach a domovoch dôchodcov.

BRGB20240105015

Britský MSP vyvíjajúci platformovú technológiu využívajúcu nové malé molekuly na zabránenie šírenia rakoviny hľadá komerčného partnera na testovanie týchto inovatívnych molekúl v predklinických testoch

Výskumná a vývojová spoločnosť, ktorá vyvinula novú triedu malých molekúl s unikátnym mechanizmom účinku špeciálne navrhnutým na potlačenie šírenia buniek u vysoko agresívnych druhov rakoviny, počnúc trojito negatívnou rakovinou prsníka, hľadá partnera. Spoločnosť zhromaždila presvedčivé údaje o tom, že molekuly vykazujú priaznivé profily účinnosti, bezpečnosti a farmakokinetiky in vitro. Hľadá komerčných spolupracovníkov, ktorí sú schopní a certifikovaní testovať molekuly v predklinických skúškach na zvieratách.

BRDE20240122014  

Nemecký online predajca hľadá kvalitného dizajnéra obrázkov a poskytovateľa 3D vizualizácie produktov na základe obchodnej zmluvy

Nemecký maloobchodný predajca spotrebného tovaru v e-shope hľadá poskytovateľa služieb, ktorý ponúka vysokokvalitný dizajn obrázkov, ako aj 3D vizualizáciu na vizualizáciu svojho sortimentu. Spoločnosť ponúka spoluprácu na základe dodávateľskej zmluvy.

BRDE20240123030

Nemecký MSP, ktorý vyvinul fóliové vrecká na označovanie čistých a znečistených pomôcok a zdravotníckych výrobkov, hľadá výrobcov na uzavretie dohody o výrobe

Nemecký podnik, ktorý sa zaoberá vývojom optimalizovaných produktov a procesov pre každodenný klinický život, vyvinul baliaci systém pre predajne zdravotníckych potrieb, ktoré potrebujú hygienicky prepravovať a skladovať zariadenia a materiály v plastových vreciach vo vozidle. Spoločnosť hľadá výrobcov, ktorí im môžu dodať fóliové vrecia so šírkou 90 cm s perforáciou na odtrhnutie, špeciálnym lepiacim uzáverom a potlačou na kotúčoch pripravených na predaj.

BRLT20240131005

Litovská spoločnosť zameraná na predaj fotografického vybavenia hľadá dodávateľov zariadení

Litovská spoločnosť disponuje dvomi predajňami, v meste Kaunas a Klaipeda. Skúsení špecialisti na fotografické zariadenia a video zariadenia sa tejto činnosti venujú od roku 2006. Hlavnou činnosťou spoločnosti je predaj fotografického vybavenia, ako sú digitálne zrkadlovky, systémové bezzrkadlovky, blesky, objektívy, videokamery, kontinuálne osvetlenie, statívy, pamäťové karty, drony, fotobrašne atď. Spoločnosť hľadá dodávateľov týchto výrobkov.

Technologické príležitosti

TRSI20240119011

Slovinská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na vývoj a výrobu hotových výrobkov z polyuretánu (PU), hľadá pomoc pri prevencii/oddeľovaní polyuretánových polotovarov od hliníkových foriem

Slovinská spoločnosť založená v roku 1994 sa zaoberá výrobou rôznych hotových výrobkov z polyuretánu (PU), ako sú napríklad časti sedadiel. Spoločnosť by chcela nájsť partnera, ktorý by jej pomohol vyriešiť problém oddeľovania polotovarov vyrobených z polyuretánovej peny od hliníkových foriem, aby sa predišlo nutnosti používať oddeľovací prostriedok na báze vosku a vody, alebo aby sa v prvom rade zabránilo prilepeniu PU polotovarov k formám. Ponúka spoluprácu prostredníctvom obchodnej zmluvy s technickou pomocou.

Výskumno-vývojové príležitosti

RDRFR20240110013

Francúzsky koordinátor hľadá partnerov pre projekt HORIZON-CL4-2024-HUMAN-01 Etický rozvoj digitálnych a priemyselných technológií zameraný na človeka

Renomované parížske elektronické laboratórium spolu s niekoľkými akademickými a obchodnými partnermi hľadá nových partnerov pre svoje konzorcium so zameraním na umelú inteligenciu.

Od MSP, start-upov a akademických partnerov sa očakáva, že prispejú k jednému z týchto výsledkov:

 • Zvýšená kvalita, výkonnosť a spoľahlivosť systémov umelej inteligencie (AI) vrátane uvedomenia si hraníc prevádzkovej stability systému.
 • Zlepšená zrozumiteľnosť, zodpovednosť, transparentnosť a autonómia systémov AI vrátane informovanosti o pracovných podmienkach systému.

Uzávierka žiadostí: 29.2.2024

Uzávierka výzvy: 19.3.2024

 

RDRTR20240118012  

Konzorcium v rámci výzvy programu Horizon Europe – HORIZON-CL4-2024-DATA-01-03 hľadá koordinátora s odbornými znalosťami v oblasti námorného priemyslu, koncových používateľov z námorných prístavov a spoločností poskytujúcich technológie o kybernetickej bezpečnosti z Európy

Hlavným cieľom tohto návrhu je poskytnúť riešenia digitálnych technológií prostredníctvom vývoja a uvedenia do prevádzky produktu(-ov) s pilotnou aplikáciou na spracovanie, prevádzku a analýzu údajov na zabezpečenie digitalizácie IoT strojov a monitorovania podmienok v prevádzkových oblastiach v rámci námorných zariadení. Riešenia budú overené na mieste uvedením do prevádzky na určenie a zníženie spotreby energie a emisií uhlíka zváracích strojov a žeriavov v lodeniciach a prístavoch.

Uzávierka žiadostí: 19.3.2024

Uzávierka výzvy: 19.3.2024

 

RDRLV20240105002

Výzva Eurostars 2024 – Guľôčky z recyklovaného polyméru do betónových panelov

Spoločnosť a výskumná inštitúcia z Lotyšska hľadá partnera pre projekt Eurostars Call 2024. Projekt sa bude týkať vývoja a výroby recyklovaných polymérových guľôčok na zabudovanie do betónových panelov. Partner by mal mať skúsenosti s vývojom polymérnych kompozitov. Úlohou partnera bude vývoj, implementácia a kontrola opatrení na ochranu životného prostredia v súlade s predpismi EÚ. Uvažuje sa aj o iných možnostiach spolupráce.

Uzávierka žiadostí: 16.2.2024

Uzávierka výzvy: 14.3.2024

RDRES20240112003

EUROSTARS: Hľadajú sa európske MSP pre projekt v oblasti telerehabilitácie dostupnej odborníkom a pacientom so zrakovým postihnutím

Španielska výskumná organizácia a MSP pripravujú návrh projektu Eurostars na vývoj novej telerehabilitačnej služby dostupnej odborníkom aj pacientom so zrakovým postihnutím. V rámci projektu by sa vyvinuli nové špecifické funkcie pre teleopatrovateľskú platformu pre používateľov so zrakovým postihnutím. Hľadajú sa ďalšie MSP z ktorejkoľvek európskej krajiny, ktoré majú skúsenosti s používateľským overovaním, prístupnosťou, použiteľnosťou, certifikáciou zdravotníckych pomôcok a/alebo ich využívaním.

Spoločnosti by mali byť schopné poskytnúť/preukázať skúsenosti s používateľským overovaním, certifikáciou zdravotníckych pomôcok a/alebo komercializáciou/využitím výrobkov.

Uzávierka žiadostí: 15.2.2024

Uzávierka výzvy: 15.3.2024

 

RDRES20240119006

Hľadá sa partner pre projekt v rámci programu EuroStars – spoločnosť zaoberajúca sa solárnou energiou, ktorá bude partnerom pri vývoji dobíjacej stanice pre roboty na solárny pohon

Španielsky MSP, ktorý sa špecializuje na vývoj autonómnych robotov na kontrolu a dohľad v priemyselnom prostredí, chce vybudovať novú inteligentnú stanicu poháňanú slnečnou energiou s cieľom zvýšiť autonómiu a čas prevádzky robota. Nová stanica predĺži čas prevádzky v zónach bez pripojenia k elektrickej sieti a autonómiu u klientov bez obsluhy. Nová stanica poháňaná solárnou energiou s dodatočnými funkciami čistenia a údržby otvorí nové operačné scenáre.

Hľadá sa partner špecializujúci sa na solárnu energiu, presnejšie špecializujúci sa na solárne panely s nízkou údržbou alebo s riešením problémov týkajúcich sa znečistenia panelov a ich výkonu v prašných a znečistených podmienkach.

Uzávierka žiadostí: 4.3.2024

Uzávierka výzvy: 14.3.2024

RDRGB20240131017

Britský MSP zameraný na oblasť antimikrobiálnych nanovrstiev vyvinul novú technológiu na zabudovanie nových antimikrobiálnych strieborných nanokopozitov do textílií a hľadá organizáciu, ktorá by mala záujem poskytnúť pomoc v oblasti výskumu a vývoja, pre zapojenie sa do výzvy EUROSTARS

MSP zameraný na oblasť antimikrobiálnych nanovrstiev vyvinul novú technológiu na zabudovanie nových antimikrobiálnych strieborných nanokopozitov do textílií. MSP má záujem zapojiť sa do 6 výzvy v rámci programu Eurostars a hľadá strojárske spoločnosti na rozšírenie svojich nanokompozitov z laboratórnej fázy do pilotnej fázy. Očakávanou úlohou partnera bude zameranie sa na rozšírenie z laboratória na pilotný projekt prototypovania prekurzorov nanomateriálových povlakov a technológie povlakovania.

Uzávierka žiadostí: 23.2.2024

Uzávierka výzvy: 14.3.2024

 

RDRPL20240131022

Samoreplikujúce sa stroje, ktoré sa dokážu zostaviť zo súboru prvkov pomocou umelej inteligencie

Spoločnosť hľadá organizácie, ktoré sa chcú zapojiť do projektu zameraného na samoreplikujúce sa stroje, ktoré sa dokážu zostaviť zo súboru prvkov pomocou umelej inteligencie. Navrhovaná výzva: EIC Pathfinder Open 2023 Visionary projects Early stage (TRL1-3).

Požadovaní partneri:

 • Partner pre 3D rekonštrukcie;
 • Robotický partner – pre návrh, vytvorenie hardvérového systému na zber údajov v reálnom prostredí a testovanie rôznych riešení;
 • Profesionálni konštruktéri LEGO stavieb;
 • Partner pre simulácie In-Silico;
 • Partner pre vysokovýkonnú výpočtovú techniku.

Uzávierka žiadostí: 1.9.2024

Uzávierka výzvy: 16.10.2024

Ak vás niektorý z profilov zaujal, kontaktujte nás na een@uvptechnicom.sk, radi poskytneme bližšie informácie či kontakt na danú organizáciu.

V prípade, že hľadáte nových obchodných partnerov, potrebujete dokončiť vývoj technológie alebo potrebujete lepšie riešenia pre svoje podnikanie,  kontaktujte nás!