Požiadavky na obchodnú a technologickú spoluprácu zverejnené v databáze Enterprise Europe Network v mesiaci jún 2023

Júnový výber z databázy Enterprise Europe Network vám prináša príležitosť získať nové partnerstvá v rôznych priemyselných odvetviach. Naši partneri v Rumunsku, Holandsku, Macedónsku, Poľsku, Taliansku, Dánsku, Francúzsku, Litve a Lotyšsku hľadajú pre svojich klientov technológie, s ktorými im viete pomôcť možno práve vy! Čítajte nižšie. Pre bližšie informácie o konkrétnej požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

Zverejniť svoju ponuku či požiadavku v databáze Enterprise Europe Network môžete aj vy! Kontaktujte nás!

Obchodné požiadavky

BRRO20230616009 Rumunská spoločnosť hľadá obchodné zákazky vo vojenskom, námornom, automobilovom, leteckom, hutníckom, oceliarskom a ropnom priemysle v oblasti tepelných izolácií

Rumunská spoločnosť hľadá obchodné zákazky vo vojenskom, námornom, automobilovom, leteckom, hutníckom, oceliarskom a ropnom priemysle v oblasti tepelnej izolácie. Spoločnosť vyrába priemyselné textilné materiály, ktoré odolávajú teplotám do 1500 °C (na mieru aj sériovo) s rozsiahlym portfóliom. Produkty redukujú straty tepla, chránia pred požiarom a zvyšujú životnosť priemyselných zariadení.

BRPL20230609007 Poľská spoločnosť hľadá elektrické vykurovacie systémy, konkrétne vykurovacie rohože, káble a ohrievače. Má záujem buď o distribučnú (obchodnú) zmluvu, alebo o dodávateľskú zmluvu

Spoločnosť z Poľska, ktorá vyrába a distribuuje elektrické vykurovacie systémy, hľadá nových dodávateľov (OEM) vykurovacích rohoží (150 W/m2), káblov (15 W alebo 18 W) a ohrievačov priestoru. Sú tiež otvorení spolupráci na základe distribučnej (obchodnej) dohody s dodávateľmi uvedených (alebo podobných) výrobkov. Produkty by mali mať dlhú životnosť, jednoduchú inštaláciu a efektívnu údržbu.

BRNL20230605014 Holandská spoločnosť hľadá východoeurópskeho výrobcu káblových zväzkov pre svoje stredne veľké nákladné vozidlá

Spoločnosť vyrába stredné až veľké nákladné vozidlá na prepravu a iné špecifické účely. Pre svoje produktové portfólio nákladných vozidiel vyrábaných na zákazku (v relatívne malých sériách), poháňaných naftou, batériami alebo vodíkom hľadá skúseného výrobcu káblových zväzkov na základe európskych noriem kvality. Ideálne sídlo výrobcu je vo východnej Európe (Poľsko, Rumunsko, Bulharsko a pod.).

BRMK20230627025 Renomovaná Macedónska spoločnosť hľadá nových klientov pre svoje služby v oblasti dizajnu a tlače na základe dohody o outsourcingu

Macedónska tlačiarenská spoločnosť ponúkajúca kompletný balík tlačiarenských služieb s rýchlym časom realizácie a dodania hľadá nových klientov po celom svete, ktorým by ponúkla svoj široký sortiment dizajnérskych a tlačiarenských služieb na základe dohôd o distribučných službách. Ponúkané produkty a služby zahŕňajú dizajn a prípravu tlačených materiálov, tlač, finálnu úpravu kníh a prepravu (v závislosti od cieľovej destinácie). Portfólio spoločnosti zahŕňa tlač katalógov, letákov, plagátov, novín, časopisov pre veľké spoločnosti zo všetkých hospodárskych odvetví, kníhkupectiev a verejných inštitúcií.

BRMK20230627019 Macedónska spoločnosť vyrábajúca strojné súčiastky, nástroje a služby hľadá dodávateľa surovín

Macedónsky výrobca vysokokvalitných strojných súčiastok, nástrojov a služieb hľadá zahraničných dodávateľov surovín na výrobu kovov, tyčí a profilov. Spoločnosť hľadá partnerov, ktorí im budú môcť dodávať suroviny na základe dodávateľskej zmluvy. Partneri by mali spĺňať normy pre riadenie kvality, ochranu životného prostredia a normy pre automobilový priemysel. Partnerstvo bude definované v rámci dodávateľskej zmluvy, ktorá bude obsahovať časový rámec dodávok a množstvo potrebných surovín.

BRLT20230620001 Litovská spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním medu hľadá nového dodávateľa – výrobcu kovových sudov

Hlavnou činnosťou spoločnosti je výkup medu vo veľkých množstvách (len v kovových sudoch), výskum medu, chov a predaj včelích matiek, tavenie včelieho vosku. Spoločnosť hľadá nového dodávateľa – výrobcu kovových sudov. Sudy musia byť použiteľné pre priamy kontakt s potravinami,  s kapacitou 212 L, 215 L, 217 L, na farbe nezáleží.

BRFR20230613006 Francúzsky Módny dom, so špecializáciou na luxusné večerné šaty hľadá výrobného partnera pre ich novú kolekciu

Francúzska spoločnosť má osobitné odborné znalosti v oblasti šitia luxusných šiat na mieru. S cieľom zvýšiť svoju produkciu hľadá partnera na výrobu šiat pre novú kolekciu luxusných šiat v malej alebo strednej výrobe. Spoločnosť si vyberá len tie najkvalitnejšie látky, ako je hodváb, organza alebo vyšívaný tyl, aby zaručila najvyššiu kvalitu finálnych odevov. V súčasnosti sa tieto odevy predávajú vo Francúzsku a v blízkej budúcnosti sa budú predávať aj v medzinárodnom showroome.

BRDK20230630003 Dánska spoločnosť hľadá dodávateľov kovových častí/príslušenstva pre výrobu nábytku

Spoločnosť hľadá výrobcu skladacích mechanizmov pre pohovky, v troch úrovniach pohybu. Materiál: kov a drevo. Spoločnosť prišla o aktuálneho dodávateľa a hľadá nového v čo najkratšom čase. Spoločnosť doteraz dostávala skladací mechanizmus s drevenými lamelami namontovanými na skladacom mechanizme, ale je otvorená prijatiu skladacieho mechanizmu bez namontovaných drevených lamiel.

Technologické požiadavky

TRRO20230626016 Rumunská spoločnosť pôsobiaca v textilnom priemysle hľadá technologické riešenia pre využitie textilného odpadu z vlastnej produkcie

Rumunská spoločnosť hľadá stavebných a vývojových partnerov, ktorí ponúknu technológiu a/alebo finančný príspevok potrebný na využitie textilného odpadu pre dodávku plnohodnotných plastových tehál izolovaných textilným odpadom. Hľadajú vývojárov a špeciálne laboratóriá v EU, ktoré vedia vyvinúť technológiu pre tehly typu Lego, izolované s textilnými materiálmi a potrebnou analýzou lámavosti, tuhosti, ohňovzdornosti atď.

TRNL20230626023 Holandská energetická spoločnosť hľadá partnera na vývoj inteligentného energetického skenovania pre podniky s intenzívnou spotrebou

Holandský poskytovateľ energie s rozsiahlymi znalosťami trhu s energiou hľadá partnera na vývoj inteligentného energetického skenera pre podniky na meranie a kontrolu spotreby elektrickej energie. Spoločnosť hľadá obchodnú dohodu s technickou pomocou.

TRLV20230608006 Lotyšská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou zeleniny hľadá zariadenie pre vákuové balenie

Spoločnosť hľadá zariadenie pre vákuové balenie. Zariadenie by malo zvládnuť vákuovo zabaliť najmenej 1100 kusov po 5 kilogramov denne. Hlavné produktové skupiny: zemiaky, mrkva, cibuľa. Spoločnosť hľadá hotové zariadenie, ktoré je možné ihneď použiť na základe obchodnej dohody alebo dohode o spolupráci. 

TRIT20230615008 Vzduchový filter (mechanický, nie HEPA filter)

Taliansky malý a stredný podnik hľadá dodávateľa schopného dodať vzduchový mechanický filter. Filter bude použitý pre účely čistenia vzduchu a bude krytý treťou spoločnosťou za účelom fotokatalytického nanovrstvenia. Spoločnosť hľadá nasledujúce: Biela keramická otvorená pena s 8-10 PPI, resp. iné riešenie schopné poskytnúť vysoký povrchový kontakt a nízky pokles tlaku. Filter má spĺňať požadované technické špecifikácie.

TRIT20230615007 Fotokatalytický povlak na čistenie vzduchu

Malý a stredný podnik so sídlom na severe Talianska hľadá dodávateľov, ktorí by boli schopní dodať fotokatalytický povlak pre účely čistenia vzduchu. Hľadá sa obchodná dohoda s technickou pomocou, výrobná dohoda alebo licencia. Fotokatalytický povlak musí byť aktivovaný len pomocou viditeľného svetla. Navyše, povlak by mal byť priľnavý a kompatibilný s povrchom vyrobeným s keramickej peny na báze Al2O3 – SiO2 čím sa zabezpečí, že filter vydrží minimálne 5-10 rokov používania.

TRIT20230615006 Fotokatalytický filter pre čistenie vzduchu (len vo viditeľnom pásme)

Talianska spoločnosť špecializujúca sa na systémy čistenia vzduchu, hľadá dodávateľov schopných dodať fotokatalytický filter pre čistenie vzduchu na použitie vo vnútorných priestoroch. Hľadá sa spolupráca na základe výrobnej dohody, obchodnej dohody s technickou pomocou alebo na základe licenčnej dohody. Filter by mal byť o rozmeroch 86 mm * 86 mm * 10 mm, s možnosťou prispôsobenia tvaru, veľkosti pre možné budúce projekty.