Požiadavky na obchodnú a technologickú spoluprácu – október 2022

Prinášame vám výber obchodných a technologických požiadaviek zverejnených počas októbra 2022 v Databáze pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network v oblasti IT, biotechnológií, energií, stavebníctva, v oblasti strojárskeho priemyslu a iných. Pre bližšie informácie o konkrétnej ponuke alebo požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

Požiadavky na obchodnú spoluprácu

BRCA20221014033 Kanadský MSP hľadá distribútorov pre svoju cloudovú integrovanú platformu elektronických lekárskych záznamov. 

Kanadská spoločnosť hľadá distribútorov pre zdravotnícky softvér, s ktorými by uzavrela dohodu o distribučných službách, licenciu.

BRFR20221005004 Francúzska biotechnologická spoločnosť, ktorá vyvinula patentované diagnostické testy založené na glykozylových biomarkeroch pre onkologický trh, hľadá inštitucionálnych alebo priemyselných investorov.

 Francúzska spoločnosť vyrába a predáva patentované diagnostické testy, ktoré sa zameriavajú na kmeňové bunky rakoviny a poskytujú informácie o potenciálnej agresivite rakoviny s cieľom určiť personalizovanú liečbu pacienta. Táto technológia sa už uplatňuje pri rakovine hrubého čreva, prsníka a pľúc. Spoločnosť súrne hľadá investorov prostredníctvom capital injection, fúzie, akvizície alebo technologickej akvizície. 

BRDE20221013010 Nemecký dodávateľ zariadení na lokálnu výrobu a skladovanie elektrickej energie a tepla vo vodíku hľadá servisného partnera. 

Spoločnosť predáva, inštaluje a udržiava zariadenia na výrobu elektriny a tepla. Sortiment zahŕňa zariadenia na (vodíkovú) kogeneráciu, elektrolyzéry na výrobu vodíka, skladovanie vodíka a solárne termálne olejové zariadenia na prenos tepla, napr. zo slnečnej energie alebo na výrobu ekologického vodíka. Hľadajú sa partneri na vytvorenie servisnej siete na údržbu a optimalizáciu zariadení na kombinovanú výrobu tepla a elektrickej energie. 

BRPL20221028008 Poľská obchodná spoločnosť pôsobiaca predovšetkým v oblasti stavebníctva hľadá výrobcov konštrukcií pre fotovoltiku na ploché strechy. 

Poľská obchodná spoločnosť sa zaoberá veľkoobchodným predajom rôznych produktov používaných v stavebníctve ako sú: kovové komponenty pre odkvapové systémy, hroty na ochranu proti vtákom, snehové zábrany, fotovoltické držiaky a solárne stožiare, strešné doplnky. Spoločnosť postupne rozširuje katalóg svojich produktov, reaguje na špecifické potreby svojich klientov, domácich aj zahraničných. V súčasnosti hľadá výrobcov oceľových alebo hliníkových fotovoltických konštrukcií pre ich použitie na plochých strechách. 

BRBG20221016001 Bulharský výrobca hľadá dodávateľa trvalo udržateľných obalov. 

Bulharský výrobca vysoko kvalitnej morskej soli hľadá dodávateľa trvalo udržateľných obalov pre svoj špičkový produkt – Fleur de sel. 

BRES20221005011 Španielska spoločnosť hľadá výrobcov kovových dielov vyrábaných metódou MIM (Metal Injection Moulding – vstrekovanie kovov). 

Španielsky výrobca kovových komponentov, doplnkov, bižutérie a šperkov pre luxusný módny priemysel hľadá dodávateľov kovových dielov (z nehrdzavejúcej ocele). Výroba sa musí vykonávať metódou vstrekovania kovov. Spoločnosť hľadá dodávateľské zmluvy. 

BRLT20221019008 Litovská spoločnosť hľadá dodávateľov prevodových motorov s nízkym výkonom s indukčnými motormi.

Spoločnosť z Litvy sa zaoberá výrobou nízkovýkonných automatických, univerzálnych kotlov na biopalivá a výrobou ich príslušenstva. V súčasnosti má spoločnosť záujem spolupracovať s dodávateľmi prevodových motorov s nízkym výkonom s indukčnými motormi.

BRES20220601005 Španielsky distribútor fotografických a video produktov hľadá výrobcov akéhokoľvek druhu inovatívnych digitálnych, optických a audio-vizuálnych fotografických produktov so záujmom o distribučné zmluvy. 

Španielsky distribútor profesionálnych fotografických a video produktov a zariadení hľadá inovatívne fotografické a video produkty, aby mohol rozšíriť svoje produktové portfólio. Spoločnosť ponúka distribučné zmluvy. 

BRGR20220927003 Grécka firma špecializujúca sa na drevostavby hľadá partnera pre vytvorenie joint venture. 

Grécka spoločnosť s bohatými skúsenosťami vo výrobe špecializovaných drevených konštrukcií (prefabrikované drevené priehradové nosníky, stojkové a lepené trámy, drevené rámové domy, športové haly, drevené mosty) hľadá partnera pre vytvorenie joint venture, aby mohla realizovať spoločné stavebné projekty.  

BRES20220601006 Španielska petrochemická spoločnosť hľadá poskytovateľov inovatívnych produktov v automobilovom sektore s cieľom uzavrieť distribučné dohody. 

Španielska petrochemická spoločnosť so širokou distribučnou sieťou v automobilovom sektore vrátane poľnohospodárskych a priemyselných vozidiel hľadá inovatívne výrobky na doplnenie svojho katalógu. Distribučnú sieť spoločnosti tvoria veľkoobchodníci, predajne náhradných dielov, čerpacie stanice, predajcovia automobilov, maloobchodníci atď., preto sa bude hodnotiť akýkoľvek inovatívny výrobok vhodný pre tieto kanály. Spoločnosť má záujem uzavrieť distribučné dohody. 

BRFR20221024007 Francúzsky výrobca jachtárskeho vybavenia hľadá nových dodávateľov neoprénových látok so sídlom v Európe. 

Francúzsky výrobca jachtárskeho vybavenia hľadá nových dodávateľov neoprénových látok so sídlom v Európe. Tieto neoprénové látky by sa mali dodávať v kotúčoch, v množstve 10 000 – 15 000 metrov za rok. 

BRGR20221003001 Grécky výrobca doplnkového krmiva pre zvieratá hľadá suroviny.

 Grécka spoločnosť pôsobiaca v oblasti rôznych doplnkov krmív pre zvieratá hľadá štyri druhy surovín na ich výrobu. Spoločnosť hľadá výrobcov alebo dodávateľov melasy z cukrovej repy, suchého droždia, fosforečnanu vápenatého (monocalcium) a (dicalcium).

Technologické požiadavky na spoluprácu

TRCA20221024017 Dodávateľ IoT zariadení hľadá partnerov, poskytovateľov digitálnych zdravotných platforiem.  Spoločnosť vyvíja IoT zariadenia využívajúce bezdrôtové technológie s nízkou spotrebou a s dlhým dosahom, so zameraním na monitorovanie zdravia dýchacích ciest. Ich zariadenia sú navrhnuté na 3-4 mesačnú výdrž batérie a nie sú závislé od Wi-Fi alebo mobilnej infraštruktúry. Spoločnosť hľadá poskytovateľov riešení v oblasti digitálnych zdravotných platforiem hľadajúcich spoľahlivé, presné a škálovateľné zariadenia, ktoré by dodávali cenné údaje do ich platformy.

TRFR20221011014 Francúzska spoločnosť hľadá európskeho výrobcu vysokovýkonných smerových spojok používaných v polovodičových výkonových zosilňovačoch pre radary, satelity a testovanie elektromagnetickej kompatibility/imunity.

Francúzska spoločnosť sa špecializuje na komponenty pre rádiové a mikrovlnné zariadenia. MSP hľadá vysokovýkonné dvojsmerové spojky, aby ich spojil so svojimi vlastnými výkonovými zosilňovačmi. Partner by mal navrhovať a/alebo vyrábať vysokovýkonné smerové spojky ideálne v rozsahu od 10 kHz do 400 MHz alebo do 1 GHz. Výrobky musia byť bez ITAR, t. j. bez akýchkoľvek vývozných obmedzení. Hľadá sa obchodná dohoda s technickou pomocou s výrobcom takýchto komponentov a so sídlom v Európe.