Ponuky pre obchodnú a technologickú spoluprácu – august 2022

Prinášame vám výber obchodných a technologických ponúk a požiadaviek zverejnených v priebehu augusta 2022 v Databáze pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network. Pre bližšie informácie o konkrétnej ponuke alebo požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

Ponuky a požiadavky na obchodnú spoluprácu

BRPL20220707018 Poľská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na softvér, IOT, CBR a telekomunikácie hľadá Freelancerov a malé podniky, ktoré poskytujú IT služby.

Poľská spoločnosť, ktorá je poskytovateľom IT služieb pre verejné a obchodné inštitúcie a má štatút Výskumného a vývojového centra, hľadá Freelancerov a malé podniky, ktoré poskytujú IT riešenia. Spoločnosť uprednostňuje spoluprácu na základe outsourcingovej zmluvy, zmluvy o poskytovaní služieb a subdodávok.

BRAT20220720002 Rakúsky MSP hľadá stroj na výrobu vegánskych energetických guličiek.

Rakúsky start-up hľadá dodávateľa určitého druhu stroja na výrobu energetických guličiek v rámci Európy. Spoločnosť vyrába rôzne druhy vegánskych energetických guličiek, a preto hľadá stroj na automatizáciu tohto procesu.

BRBE20220518012 Belgický veľkoobchodník má záujem nadviazať dlhodobé partnerstvo vo forme výrobnej zmluvy s výrobcom rôznych typov viazacích skrutiek pre priemysel výroby vzoriek.

Belgický veľkoobchodník, ktorý je dlhé roky celosvetovým dodávateľom kovových skrutiek, hľadá spoluprácu s výrobcami kovových skrutiek (spojovacie skrutky pre zväzovanie vzoriek, vzorkovníkov, katalógov, vzorkovníkov látok,…). Konkrétne ide o kovové viazacie skrutky so závitom M4 pozostávajúce z tyče v rôznych dĺžkach (2-150 mm) a s priemerom 5 mm. Okrem toho by mali byť skrutky poniklované, ako aj mosadzné a lakované. Spoločnosť ponúka spoluprácu na základe výrobnej zmluvy.

BRGR20220719019 Grécka stavebná spoločnosť hľadá trvalé betónové bezpečnostné zábrany.

Grécka stavebná spoločnosť, ktorá pôsobí od roku 1982, hľadá trvalé betónové bezpečnostné bariéry podporujúce pasívnu bezpečnosť na cestách a akékoľvek iné cestné aplikácie. Vyžaduje sa CE certifikácia a testovanie podľa EN 1317. Spoločnosť má záujem o dodávateľské alebo licenčné partnerstvo.

BRIT20220804017 Talianska spoločnosť pôsobiaca v oblasti energetickej efektívnosti ponúka svoje distribučné a obchodné služby potenciálnemu dodávateľovi.

Talianska spoločnosť so sídlom v sicílskej provincii Trapani pôsobí v sektore energetickej účinnosti s vysoko kvalitnými produktmi, ktoré rešpektujú životné prostredie. Cieľom spoločnosti je pôsobiť ako zástupca alebo distribútor pre zahraničných dodávateľov, ktorí majú záujem uviesť svoje produkty v Taliansku.

BRDE20220815005 Nemecká spoločnosť pôsobiaca v leteckom a kozmickom priemysle hľadá výrobcov v oblasti vzduchových filtrov/klimatizácie, inovatívnych environmentálnych technológií, ako aj výmeny tepla a rekuperácie s inžinierskymi odbornými znalosťami.

Spoločnosť zo severného Nemecka pôsobiaca v leteckom priemysle vyvinula prototyp systému vzduchového filtra. Zákazníkmi tohto systému budú spoločnosti, ktoré potrebujú biogénny CO2 pre svoje procesy a/alebo stratégiu znižovania uhlíka. Pre výrobu malých sérií týchto zariadení spoločnosť hľadá výrobných partnerov, najlepšie z oblasti vzduchových filtrov/klimatizácií, inovatívnych environmentálnych technológií ako aj výmeny a rekuperácie tepla.

Technologické ponuky a požiadavky    

TRES20220721019 Záujem o technologické startu-upy pre program Industry 4.0 Open Innovation & Acceleration Programme.

Ide o verejno-súkromnú iniciatívu, platformu otvorených inovácií, ktorá sa spúšťa spolu s priemyselnými podnikmi, a ktorá hľadá startupy s produktmi/službami Industry 4.0 uplatniteľnými v odvetviach inteligentného priemyslu, čistej energie a udržateľnosti, zdravia a potravín, ktoré sú dokončené a môžu vstúpiť na trh. Vybrané startupy budú počas 5 mesiacov realizovať platený projekt Industry 4.0 pre jednu alebo viacero partnerských spoločností programu a získajú finančnú podporu až do výšky 150 000 EUR.

TRDE20220726002 Inovatívny nemecký start-up pôsobiaci v oblasti nechtovej kozmetiky hľadá výrobcu jednotlivých UV-LED svetelných lámp.

Malý nemecký start-up hľadá partnera na výrobu nových UV-LED lámp na vytvrdzovanie lakov na nechty podľa vlastného návrhu. Lampy budú kompaktnejšie a udržateľnejšie ako bežné výrobky. Partner by mal prispieť už k finalizácii dizajnu. Spoločnosť má záujem o spoluprácu na základe dohody o výrobe.

TRNL20220803011 Holandská spoločnosť hľadá technológiu rýchlej a včasnej detekcie iskier v rádiofrekvenčnej sušičke pre expandovateľné grafitové latexové vankúše. Holandská spoločnosť čelí značnému riziku počas procesu výroby vankúšov a chcela by svoj proces sušenia realizovať bezpečnejším spôsobom. Potrebuje spoľahlivú technológiu detekcie iskier, aby zabránila vzniku požiaru v rádiofrekvenčnej sušičke. Hľadajú sa spoločnosti, akademickí pracovníci alebo vynálezcovia prostredníctvom dohody o spolupráci v oblasti výskumu. Táto žiadosť je súčasťou inovačnej výzvy. Táto technologická požiadavka je súčasťou inovačnej výzvy, ktorá bude zverejnená na otvorenej inovačnej platforme počas 29. augusta – 3. októbra 2022. 

TRAT20220728005 Rakúsky výskumný ústav hľadá partnerov v oblasti neurorehabilitácie s využitím umelých prostredí ako virtuálna realita, rozšírená realita a roboty.

Nedávno vytvorený rakúsky výskumný ústav s odbornými znalosťami v oblasti neurorehabilitácie mozgovej príhody a starnutia ciev – pomocou virtuálnej/rozšírenej reality, robotov a neurozobrazovacích techník, využívajúce inovatívne prístupy na prispôsobené a efektívne zlepšenie kvality života pacientov prostredníctvom neuropočítačového modelovania, hľadá súkromných a verejných partnerov na spoluprácu na nových technológiách na základe výskumnej a/alebo technickej dohody. Ústav spolupracuje s klinikami.

 

TRNL20220805008 Hľadajú sa riešenia pre zníženie strát po zbere úrody ryže v dodávateľských reťazcoch.

Holandská spoločnosť hľadá start-upy, univerzitné výskumné skupiny a/alebo spoločnosti, ktoré už vyvinuli alebo vyvíjajú inovatívne nástroje, technológie alebo postupy na zníženie strát ryže v rámci hodnotových reťazcov. Ponúka sa obchodná dohoda s technickou pomocou. Spoločnosť je otvorená aj ďalším dohodám. Tento profil je súčasťou inovačnej výzvy a je zverejnený na otvorenej inovačnej platforme Holandskej obchodnej komory (KVK) Business Challenge. Obchodná komora je zainteresovanou stranou EEN. Uzávierka výzvy je 3. októbra 2022.

 

TRRO20220806001 Rumunská spoločnosť, vývojár mobilných aplikácií, hľadá partnerov schopných poskytnúť algoritmus strojového učenia na rozpoznávanie reči a spätnú väzbu o výslovnosti na základe obchodnej dohody s technickou pomocou alebo dohody o spolupráci vo výskume a vývoji. 

Rumunská spoločnosť vyvíja prispôsobené natívne mobilné aplikácie pre vzdelávací sektor. Na dokončenie jedného zo svojich projektov spoločnosť hľadá medzinárodného partnera s odbornými znalosťami v oblasti vývoja algoritmov strojového učenia na rozpoznávanie reči. Spolupráca bude založená na obchodnej dohode s technickou pomocou alebo dohodách o spolupráci v oblasti výskumu a vývoja.