Ponuky pre obchodnú a technologickú spoluprácu – 2. polovica marca 2022

Prinášame vám výber obchodných a technologických ponúk a požiadaviek zverejnených v druhej polovici marca 2022 v Databáze pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network. Pre bližšie informácie o konkrétnej ponuke alebo požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

Ponuky a požiadavky na obchodnú spoluprácu

Textilný priemysel

BRRO20220316044 Rumunský výrobca dámskeho oblečenia a šiat hľadá dodávateľov surovín na základe dodávateľských zmlúv

Rumunská spoločnosť sa špecializuje na výrobu dámskeho každodenného oblečenia, svadobných šiat a slávnostných rób. Spoločnosť chce rozšíriť dodávateľskú sieť identifikáciou nových obchodných partnerov v rámci dodávateľských zmlúv.

BRDK20220322027 Dánska spoločnosť hľadá dodávateľov textilných/odevných produktov pre psov a ich majiteľov

Dánska spoločnosť špecializujúca sa na veľkoobchodný predaj textilu/oblečenia pre psov a ich majiteľov hľadá európskych výrobcov. Dánska spoločnosť hľadá dodávateľskú zmluvu.

BRDE20220323022 Nemecká obchodná spoločnosť s vlastnými značkami hľadá výrobcov a veľkoobchodníkov rôznych šperkov, darčekových a textilných produktov na základe zmlúv o výrobe alebo distribúcii služieb

Nemecká zásielková spoločnosť, ktorá je jednou z popredných na svojom trhu, realizuje rôzne odevy, textil, šperky a darčekové produkty pod vlastnými značkami. Spoločnosť má záujem rozšíriť svoje portfólio, preto hľadá výrobcov a veľkoobchodníkov, ktorí sú schopní tovar vyrobiť a držať na sklade pre svojich zákazníkov. Spolupráca zahŕňa uzatvorenie buď výrobnej zmluvy alebo dohody o distribučných službách.

BRES20220323016 Hľadá sa dodávateľ na výrobu textilných doplnkov a odevov

Baskická spoločnosť (severné Španielsko), ktorá navrhuje a vyrába textilné doplnky a odevy z prírodných materiálov (staré látky, ľan, bavlna a vlna), hľadá dodávateľov takýchto látok a iných doplnkov na základe dodávateľskej zmluvy.

Stavebný priemysel

BRDE20220324006 Nemecká skupina spoločností hľadá subdodávateľov, ktorí ponúkajú maliarske, štukatérske alebo sadrokartónové práce

Nemecká skupina spoločností pôsobiaca v stavebnom sektore hľadá subdodávateľov, ktorí ponúkajú maliarske, štukatérske alebo sadrokartónové práce pre stavebné projekty v severnom a západnom Nemecku, ako aj v Sasku-Anhaltsku. Cieľom je nadviazanie dlhodobej spolupráce so subdodávateľmi z Východnej Európy, ktorí majú záujem pracovať na báze zmlúv na vykonané služby.

Kozmetický priemysel

BRRO20220316047 Rumunský výrobca produktov na báze levandule hľadá dodávateľov kozmetických nádob na základe dodávateľských zmlúv

Rumunská spoločnosť sa špecializuje na výrobu ručne vyrábanej kozmetiky na báze levandule. Všetky produkty sú vyrábané podľa vlastných receptúr spoločnosti s použitím ekologickej levandule pestovanej rumunskou spoločnosťou. Medzi produkty spoločnosti patria: kozmetika, levanduľový esenciálny olej, kvetinová voda, sviečky, levanduľové hračky a tašky. Spoločnosť hľadá dodávateľov kozmetických nádob. Ponúka spoluprácu na základe dodávateľských dohôd.

BRPL20220318036 Poľská spoločnosť hľadá výrobcov prírodnej kozmetiky s cieľom stať sa ich distribútorom

Poľský MSP špecializujúci sa na kozmetiku založenú na prírodných zložkách chce rozšíriť svoj sortiment. Spoločnosť hľadá zahraničných výrobcov zelenej, zero-waste a prírodnej kozmetiky (napr. krémy, telové mlieka, tonery na tvár, čistiace prípravky, pleťové a telové oleje, špeciálne krémy na celulitídu a pod.) z Európy aj mimo nej. Spoločnosť ponúka zmluvu o distribučných službách pre výrobcov prírodnej kozmetiky, ktorí majú záujem o poľský trh.

Energetický priemysel a elektronika

BRFI20220317008 Fínska spoločnosť zameraná na inštaláciu a servis energetických a plynových technológií vrátane vodíkových, bioplynových a nemocničných plynových systémov, hľadá európskych dodávateľov na distribúciu

Fínska spoločnosť s dlhoročnou tradíciou v predaji, inštalácii a údržbe energetických a vodárenských systémov používaných pre procesný priemysel, komunálne, zdravotnícke, vykurovacie aplikácie a celkovú manipuláciu, hľadá dodávateľov komponentov, zariadení a systémov alebo systémových dielov vo všetkých európskych krajinách. Ponúka spoluprácu na základe zmluvy s distribútorom. Do úvahy prichádza aj servisná zmluva.

BRFR20220324011 Francúzska spoločnosť hľadá subdodávateľov v európskych krajinách v sektore elektrických pohonov a elektromagnetických riešení

Francúzska spoločnosť pôsobiaca v oblasti dizajnu elektromotorov a generátorov hľadá subdodávateľov v rovnakom sektore, v Európe. Táto spoločnosť upravuje produkty s rôznymi možnosťami, prispôsobenými požiadavkám zákazníkov a rada by rozšírila svoje riešenia a odborné znalosti.

BRDE20220328052 Nemecká spoločnosť ponúka zastúpenie a distribúciu elektronických a elektromechanických komponentov a zostáv

Severonemecký MSP je dobre etablovaným zástupcom a distribútorom aktívnych a pasívnych elektronických komponentov, ako aj elektromechanických komponentov a zostáv pre rôzne priemyselné odvetvia. Na doplnenie portfólia spoločnosť ponúka spoluprácu vo forme zmlúv o obchodnom zastúpení a distribučných službách (pokrývajúcich severnú polovicu Nemecka) výrobcom elektronických komponentov ako sú snímače, magnety, relé, svorky, spínače a poistky.

BRPL20220325030 Poľský MSP pôsobiaci v elektrotechnickom priemysle hľadá subdodávateľov na galvanizáciu medených pások

Poľská spoločnosť vyrábajúca elektrotechnické výrobky hľadá spoločnosť zaoberajúcu sa pocínovaním medených pások. Spoločnosť ponúka subdodávateľské zmluvy.

Potravinársky priemysel

BRPL20220324027 Poľský dovozca vína hľadá víno Prosecco na distribúciu

Poľský dovozca a distribútor vína, ktorý dováža víno z celého sveta a distribuuje ho do hotelov a reštaurácií v Poľsku, hľadá vinárstvo, ktoré vyrába víno Prosecco. Má záujem podpísať dlhodobú zmluvu o distribučných službách.

BRDE20220328012 Nemecký dovozca rýb a morských plodov hľadá vegánske alebo vegetariánske alternatívy rýb a morských plodov, ponúka dodávateľské zmluvy

Renomovaný dovozca rýb a morských plodov na nemecký trh má záujem rozšíriť svoje produktové portfólio o vegánske alebo vegetariánske náhrady rýb/morských plodov. V rámci dodávateľských zmlúv je ponúkaná dlhodobá spolupráca s dodávateľmi rybích alternatív.

BRBE20220330008 Belgická spoločnosť ponúka zmluvu o obchodnom zastúpení pre potravinárske produkty a hľadá výrobcov potravinárskych produktov na dohodu o výrobe

Belgická spoločnosť špecializovaná na potravinársky sektor ponúka obchodné zastúpenie v Belgicku a na iných exportných trhoch, najmä v Holandsku a Luxembursku. Spoločnosť je tiež v kontakte s distribútormi potravín a hľadá výrobcov potravín na dohodu o výrobe.

BORO20220316027 Rumunský vývojár silného prírodného polyfenolového antioxidantu hľadá partnerov na základe obchodnej alebo dodávateľskej zmluvy

Rumunská spoločnosť vyvinula najsilnejší prírodný polyfenolový antioxidant s koncentráciou polyfenolov, ktorá je 30-krát vyššia ako v olivovom oleji. Spoločnosť hľadá medzinárodných obchodných partnerov z agropotravinárskeho a farmaceutického sektora, ktorí by mali záujem o kúpu produktu, ktorý bude použitý ako antioxidant vo výrobnom procese. Spolupráca bude založená na obchodných alebo dodávateľských dohodách.

Poľnohospodársky priemysel

BRES20220317048 Španielska spoločnosť s dobrým postavením na trhu s poľnohospodárskymi výrobkami a výživou rastlín požaduje od výrobcov biohnojív alebo biostimulátorov na báze mikroorganizmov dohody o výrobe alebo distribúcii

Španielska spoločnosť vyrábajúca a obchodujúca s hnojivami, biohnojivami, biostimulátormi a prostriedkami na zlepšenie výživy rastlín a stimulátormi, s viac ako 35-ročnými skúsenosťami na poľnohospodárskom trhu a prítomnosťou na medzinárodných trhoch, vyžaduje výrobcov produktov na báze mikroorganizmov pre zlepšenie zdravia a výživy rastlín. Spoločnosť ponúka dohody o výrobe alebo distribúcii.

BRPL20220328034 Poľský výrobca mikrozeleniny hľadá dodávateľov semien a sadeníc

MSP z Poľska vyrábajúci jedlé a dekoratívne mikrozeleniny pre priemysel HoReCa hľadá poľnohospodárske spoločnosti, ktoré dodávajú semená a sadenice mikrozelenín. Firma má záujem najmä o semená hrachu a semenáčiky štiavca krvavého, žeruchy, perily, hnedej (čínska/indická/listová/orientálna/zeleninová) horčice, zeleného a fialového shiso. Ponúka spoluprácu v rámci dodávateľskej zmluvy.

Drevársky priemysel

BRDK20220316004 Dánsky dodávateľ dizajnového nábytku hľadá výrobné priestory

Dánska spoločnosť, ktorá navrhuje a vyvíja drahý dizajnový nábytok, hľadá výrobcov. Dánska spoločnosť je flexibilná a pomáha dodávateľom vo všetkých otázkach. Dánska spoločnosť hľadá dodávateľskú zmluvu.

BRFR20220325033 Francúzsky MSP hľadá  borovicové koly na základe dodávateľskej zmluvy

MSP chce rozšíriť sortiment neupravených a upravených borovicových kolíkov 3. triedy. V Európe hľadá nových dodávateľov.

BRCZ20220323012 Česká spoločnosť obchodujúca s interiérovým vybavením a nábytkom pre kancelárie a domácnosti hľadá dodávateľov z európskych krajín s cieľom nadviazať spoluprácu na základe obchodnej zmluvy alebo dodávateľskej zmluvy

Mladá česká importno-exportná spoločnosť pôsobiaca v obchode s inovatívnymi produktmi pre interiéry, exteriéry a nábytok, má záujem rozšíriť svoj katalóg produktov pre domácnosti, školy, kancelárie alebo technické priestory budov. Spoločnosť má záujem o partnerstvo s výrobcami takýchto produktov na základe obchodnej zmluvy alebo zmluvy s dodávateľom.

Rôzne

BRPL20220318022 Poľský MSP špecializujúci sa na výrobu ekologických opakovane použiteľných obalov na skladovanie potravín hľadá spoločnosť, ktorá by mala záujem vyvíjať a vyrábať stroje na zlepšenie výroby. Spolupráca na základe obchodnej zmluvy

Poľská spoločnosť špecializujúca sa na výrobu ekologických opakovane použiteľných obalov na skladovanie potravín — zábalov z včelieho vosku hľadá partnerov. Ide o špeciálny, inovatívny, opakovane použiteľný materiál určený na balenie potravín s antibakteriálnymi a protiplesňovými vlastnosťami. Spoločnosť hľadá spoluprácu s partnermi, ktorí by mohli vyvinúť a vyrobiť stroje, ktoré zlepšia výrobu. Preferovanou formou spolupráce je obchodná dohoda.

BRDK20220318025 Dánsky MSP predávajúci jazdecké vybavenie (pre koňa aj jazdca) hľadá nových európskych dodávateľov

Dánsky MSP, ktorý predáva jazdecké vybavenie prostredníctvom online predajných kanálov a platforiem, ale aj kamennej predajne, hľadá nových európskych dodávateľov, a/alebo výrobcov na spoluprácu v rámci dodávateľskej a/alebo výrobnej zmluvy. MSP sa snaží nájsť nových dodávateľov a/alebo výrobcov v snahe rozšíriť súčasné produktové portfólio.

BRLT20220323003 Litovský výrobca potravinárskych výrobkov hľadá výrobcov/dodávateľov doypack vrecák s výlevkou (hrdlom) na základe dodávateľskej dohody

Litovská spoločnosť z potravinárskeho sektora vyrába inovatívne fermentované mliečne výrobky – špeciálne potraviny pre geriatrickú populáciu a aktívnych ľudí. Spoločnosť hľadá výrobcov alebo dodávateľov obalových produktov (doypack sáčkov s výlevkou) na základe dodávateľskej zmluvy.

BRPL20220324017 Poľská spoločnosť špecializujúca sa na distribúciu zariadení na transfúziu krvi hľadá výrobcov, ktorí majú záujem o dohodu o distribučných službách

Poľský distribútor, ktorého personál má skúsenosti so zdravotníckym vybavením určeným na transfúziu krvi, používaným v krvných bankách a laboratóriách v Poľsku, hľadá výrobcu alebo dodávateľa, ktorý spĺňa požiadavky trhu. Spoločnosť má záujem o spoluprácu v rámci zmluvy o distribučných službách.

BRGR20220304028 Grécka spoločnosť pôsobiaca v oblasti inteligentných snímačov vody s pokročilými výpočtovými schopnosťami hľadá výrobcov vodomerov na výrobu alebo koprodukciu nového produktu, inteligentných vodomerov

Grécky MSP ponúka snímače prietoku vody s pokročilými výpočtovými schopnosťami, ktoré získavajú, ukladajú a prenášajú údaje z vodomerov. Spoločnosť hľadá výrobcov vodomerov s impulzným alebo štandardným výstupom (rôzne implementácie), aby tieto vodomery poskytla na vytvorenie nového smart zariadenia. Výrobné spoločnosti sa snažia poskytnúť svoje vodomery na základe zmluvy o obstarávaní alebo majú záujem o koprodukciu takéhoto produktu na základe dohody o spoločnom podniku.

Technologické požiadavky

TRNL20220328016 Holandská spoločnosť hľadá nové technológie a materiály na vývoj udržateľných šalátových podnosov

Holandská potravinárska spoločnosť vyrába veľké množstvo šalátov pod vlastnou značkou pre popredných európskych potravinových partnerov. Väčšina obalov je vyrobená z plastu, ktorý veľmi zaťažuje životné prostredie. Spoločnosť hľadá spôsoby, ako nájsť inovatívny dizajn obalu, ktorý by bol udržateľnejší. Hľadajú sa spoločnosti, akademici alebo vynálezcovia prostredníctvom dohody o technickej spolupráci alebo licenčnej zmluvy. Táto technologická požiadavka je súčasťou inovačnej výzvy.

TRFR20220321011 Francúzska spoločnosť hľadá ekologicky zodpovedných dodávateľov alebo výrobcov plastov a obalov

Francúzska spoločnosť hľadá ekologicky zodpovedné obaly pre rôzne rady svojich výrobkov. Špecializujú sa na doplnkové krmivá a ich výrobkami sú: tekutiny, pelety, krémy, gély, pasty atď. Hľadajú vedrá, nádoby, fľaše, sudy, tuby a striekačky rôznych veľkostí, z hliníka, recyklovaného plastu, rastlinného plastu alebo akéhokoľvek iného ekologicky zodpovedného materiálu. Spoločnosť chce uzavrieť obchodnú dohodu s technickou asistenciou.

TRPL20220318014 Poľský MSP, ktorý vyrába hypoalergénnu kozmetiku, hľadá výrobcov a organizácie na návrh, konštrukciu a montáž linky na výrobu kozmetiky. Forma spolupráce – obchodná dohoda s technickou pomocou

Poľská spoločnosť vyrába plne vegánske, hypoalergénne krémy zo 100 % nerafinovaných olejov určené pre mimoriadne náročných zákazníkov. V súvislosti s plánovanou automatizáciou výroby v dôsledku rastúceho dopytu po výrobku, spoločnosť hľadá spoluprácu s projekčnou a výrobnou spoločnosťou, ktorá vyrába nádrže a zariadenia z nehrdzavejúcej ocele. Hľadaný partner mal by navrhnúť, skonštruovať a zmontovať linku na výrobu kozmetiky s dávkovacím čerpadlom a chladiacim plášťom.

TRSE20220317044 100% bezfosílny obalový materiál vyrobený z kakaovej šupky, vedľajšieho produktu pri výrobe čokolády

Spoločnosť zameraná na výrobu čokolády z kakaových bôbov pôsobiaca v severnom Švédsku hľadá obalový materiál, ktorý by bol 100 % bez fosílnych látok, vyrobený z kakaovej šupky, vedľajšieho produktu pri výrobe čokolády. Spoločnosť ponúka výrobné dohody pre riešenia pripravené na trh, ale má záujem aj o technické/výskumné dohody týkajúce sa ešte nie úplne vyvinutých riešení.