máj 4, 2022 | Ponuky na spoluprácu

Ponuky pre obchodnú a technologickú spoluprácu – 2. polovica apríla 2022

Prinášame vám výber obchodných a technologických ponúk a požiadaviek zverejnených v 2. polovici apríla 2022 v Databáze pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network. Pre bližšie informácie o konkrétnej ponuke alebo požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

Ponuky a požiadavky na obchodnú spoluprácu

 Potravinársky priemysel

BRRO20220331020 Rumunský výrobca prírodných, vegánskych krémových nátierok na báze olejnatých plodov hľadá dodávateľov rôznych orechov na základe dodávateľských zmlúv.

Rumunská spoločnosť vyrába sortiment krémových nátierok z nasledujúcich olejnatých plodov: lieskové orechy, pistácie, kešu oriešky, mandle a arašidy. Výrobky sú vyrobené z vysokokvalitných prírodných surovín a neobsahujú cukor, soľ, palmový olej ani stabilizátory. Cieľom spoločnosti je strojnásobiť svoju výrobnú kapacitu, a preto má záujem nájsť nových dodávateľov olejnatých plodov na základe dodávateľských zmlúv.

BRRO20220331021 Rumunský výrobca prírodných, vegánskych krémových nátierok na báze olejnatých plodov hľadá dodávateľov sklenených nádob na základe dodávateľských zmlúv.

Rumunská spoločnosť vyrába sortiment krémových nátierok z nasledujúcich olejnatých plodov: lieskové oriešky, pistácie, kešu, mandle a arašidy. Výrobky sú vyrobené z vysokokvalitných prírodných surovín a neobsahujú cukor, soľ, palmový olej ani stabilizátory. Výrobky sa balia do sklenených nádob rôznych veľkostí. Spoločnosť plánuje strojnásobiť svoju výrobnú kapacitu a má záujem nájsť nových dodávateľov sklenených nádob na základe dodávateľských zmlúv.

BRPL20220415005 Poľská spoločnosť požaduje dodávky fliaš na víno

Poľský MSP hľadá dodávateľov fliaš na víno. Firma predáva okrem iného víno zo sudov, a preto potrebuje vhodné nádoby, ktoré zákazníkom umožnia odniesť si výrobok domov. Má záujem o sklenené a PET fľaše s objemom 1 l a 2 l, vhodné na alkoholické nápoje, ktoré zároveň môžu prichádzať do styku s potravinami. Firma uprednostňuje elegantné a štýlové, jedinečné fľaše.

BRRO20220421004 Rumunská spoločnosť s takmer 30-ročnými skúsenosťami v potravinárskom priemysle hľadá dodávateľov veľkého množstva cestovín, slnečnicového oleja a ryže.

Rumunská spoločnosť s takmer 30-ročnými skúsenosťami v potravinárskom priemysle, ktorá sa špecializuje na obchod s potravinárskymi výrobkami, hľadá partnerov, ktorí by mali záujem dodávať jej cestoviny, slnečnicový olej a ryžu. Spoločnosť potrebuje veľké množstvá týchto výrobkov, pričom ponúka spoluprácu na základe dodávateľskej zmluvy. Spoločnosť má záujem spolupracovať so spoločnosťami so sídlom v Európskej únii.

BRPL20220415002 Poľská spoločnosť hľadá výrobcov vína zo strednej a východnej Európy na distribúciu.

Poľský MSP hľadá dodávateľov vína na predaj svojich výrobkov na miestnom trhu. Firma má záujem najmä o červené vína z krajín strednej a východnej Európy, fľaškové a v sudoch. Spoločnosť má záujem o vína vyrábané v obmedzenom množstve, tradičným a ekologickým spôsobom.

Textilný priemysel a doplnky

BRPL20220404025 Poľská spoločnosť hľadá výrobcov bežeckého oblečenia a doplnkov zo strednej a východnej Európy na výrobu vlastnej značky.

Poľský organizátor extrémnych športových podujatí hľadá pre potreby svojej novej predajne výrobcov bežeckého oblečenia a doplnkov. Firma má záujem o tričká, šortky, nohavice, batohy, tielka, fľaše na vodu a pod. s aplikáciou značky (poľskej) spoločnosti v rámci dohody o výrobe. Firma sa zaujíma len o výrobcov zo strednej a východnej Európy, pričom partnerom poskytne svoje logo.

BRIT20220420019 Talianska spoločnosť zaoberajúca sa upcykláciou a obehovým hospodárstvom hľadá dodávateľov látok, materiálov a doplnkov na základe dodávateľských zmlúv.

Talianska remeselnícka spoločnosť, ktorá vyrába doplnky, predmety a nábytkové prvky zhodnocovaním technických materiálov, odrezkov a výrobného odpadu, hľadá dva typy dodávateľov: 1. dodávateľov surovín potrebných vo výrobnom procese (zipsy, pásy atď.); 2. dodávateľov outdoorových tkanín, pvc, použitých plachiet alebo odrezkov z plachtárstva. Spolupráca s partnermi bude založená na dodávateľských zmluvách.

BRSE20220422001 Švédsky start-up hľadá výrobcov a dodávateľov recyklovanej prírodnej (Vegan) priadze.

Švédsky start-up zakladá e-shop B2C, ktorý ponúka recyklované prírodné (Vegan) priadze pre remeselné a umelecké práce, ako aj príslušenstvo. Teraz hľadá výrobcov a dodávateľov týchto materiálov. Materiál musí byť 100% prírodný, teda bez vlny. Malé množstvo materiálového mixu však môže tvoriť polyester z recyklovaných pet fliaš.

BRBG20220311027 Bulharská spoločnosť vyrábajúca svadobné šaty ponúka dohodu o distribučných službách.

Bulharský výrobca odevov má exkluzívnu kolekciu svadobných šiat, šiat pre družičky a pánskych oblekov. Tento malý a stredný podnik hľadá partnerov v Európe a mimo nej. Spoločnosť je ochotná ponúknuť svoju voľnú kapacitu medzinárodným výrobcom, ktorí by chceli vstúpiť na bulharský trh prostredníctvom zmlúv o distribučných službách.

BRDK20220420012 Dánska spoločnosť hľadá výrobcov nosných popruhov z nylonu

Dánska spoločnosť hľadá výrobcov nosných popruhov z nylonu. Ponúka spoluprácu na základe dodávateľskej zmluvy a relevantné sú všetky krajiny. Spoločnosť je veľkoobchodníkom so špeciálne navrhnutými taškami a popruhmi, a preto hľadá výrobcov popruhov na nosenie vyrobených z nylonu. Popruhy sa môžu používať napr. na športové tašky alebo gitary atď.

 

Elektronika, technika, zariadenia

BRMT20220427019  Maltský dovozca bezpečnostných systémov pre domácnosti a podniky, systémov automatizácie a obnoviteľných zdrojov energie hľadá inovatívne produkty, ktoré by zaradil do svojho portfólia na základe zmluvy s dodávateľom alebo zmluvy o obchodnom zastúpení.

Maltská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na dovoz a inštaláciu bezpečnostných produktov, ako sú priemyselná televízia (CCTV), poplašné zariadenia proti vlámaniu, kontrola prístupu, elektrické ploty, pasce, generátory hmly, automatizačné zariadenia, trezory, riešenia internetu vecí (IOT), parkovacie riešenia a obnoviteľné zdroje energie, hľadá vhodných partnerov vo svojom odvetví na uzavretie dodávateľskej zmluvy alebo zmluvy o obchodnom zastúpení.

Hutnícky/Oceliarsky priemysel

BRSE20220425013  Inovatívna švédska spoločnosť hľadá dodávateľa ocele.

Švédska spoločnosť hľadá výrobcu ocele, ktorý môže dodať podlahové dosky/kovové dosky. Jeden z produktov spoločnosti pozostáva z prispôsobeného systému na ochranu asfaltových/správnych povrchov pri manipulácii s prepravnými kontajnermi v oblasti prístavu. V prístavoch sa zvyčajne ukladajú ťažké kontajnery na seba, a to znamená veľkú záťaž povrchu, ktorá spôsobuje jamy a diery do zeme. Spoločnosť hľadá výrobcu ocele, ktorý môže dodávať prípadne aj pozinkované oceľové výrobky.

BRSE20220411007 Malá švédska remeselná firma hľadá kováčsku alebo zlievarenskú dielňu na odlievanie rôznorodých výrobkov.

Malý švédsky remeselný podnik hľadá dobrú, malú kováčsku alebo zlievarenskú dielňu na odlievanie rozmanitých historických šperkov používaných s historickými kostýmami, ktorá prijíma zákazky na odlievanie z bronzu, mosadze a cínu (cínu).

 

Strojársky priemysel

BRDE20220421021 Nemecká spoločnosť hľadá výrobcu stĺpikových uzáverov.

Nemecká obchodná spoločnosť hľadá výrobcu stĺpikových uzáverov z nehrdzavejúcej ocele vyrobených podľa požiadaviek nemeckej spoločnosti. Čiapočky stĺpikov sa používajú ako kryty drevených stĺpikov/plotových stĺpikov. Spoločnosť má záujem o partnera z krajín východnej Európy alebo Ázie. Ponúka dohodu o výrobe.

Priemyselná technika

BRUA20220425028 Ukrajinská spoločnosť hľadá dodávateľov sejacích, sadiacich zariadení a čelných nakladačov na základe obchodných zmlúv.

Ukrajinský MSP je jedným z popredných dodávateľov poľnohospodárskych strojov a náhradných dielov na Ukrajine. Ponúka široký sortiment poľnohospodárskych strojov od domácich aj zahraničných výrobcov. Hľadá dodávateľov zariadení na sejbu, sadenie a čelných nakladačov na základe obchodných dohôd o zastúpení a distribúcii.

Média

BRES20220425015 Španielske noviny hľadajú regionálne noviny, ktoré by pokračovali v rozširovaní ich európskej siete regionálnych médií v Európe.

Španielske noviny vytvorili Európsku sieť regionálnych médií, ktorej cieľom je spolupracovať pri navrhovaní a rozvoji spoločných projektov zameraných na obranu a podporu európskych hodnôt a spájanie nadnárodných konzorcií s cieľom rozvíjať spoločné projekty. Sieť už zahŕňa médiá zo Španielska, Francúzska, Portugalska, Poľska a Švajčiarska a hľadá regionálne médiá v ostatných európskych krajinách, ktoré majú záujem o zapojenie sa do siete.

Veda a výskum, financovanie

BRUA20220428001  Ukrajinská asociácia výskumníkov v oblasti medzinárodnej ekonomiky hľadá partnerov pre spoločné výskumné a grantové programy.

Ukrajinská asociácia združuje výskumníkov a vedcov, ktorí sa zaujímajú o teóriu a prax medzinárodnej ekonómie. Združenie by chcelo nájsť zahraničných partnerov (výskumné inštitúcie alebo jednotlivých výskumníkov) pre spoločné vedecké výskumy.

BRUA20220427040 Ukrajinský podnikateľský inkubátor hľadá partnerov na financovanie.

Ukrajinský podnikateľský inkubátor, ktorý pomáha komercializovať sľubné nápady do podoby úspešného start-upu, má záujem rozvíjať a zlepšovať svoje možnosti. Na dosiahnutie týchto cieľov hľadá inkubátor partnerov na financovanie. Do úvahy prichádzajú aj partneri pre spoločnú účasť na grantových programoch financovania.

Rôzne

BRPL20220415006 Poľská spoločnosť požaduje dodávky príslušenstva k vínu

Poľský MSP hľadá dodávateľov príslušenstva k vínu. Firma rozširuje svoj sortiment a má záujem ponúknuť svojim zákazníkom otvárače na víno, zátky, nálievky na víno, obaly a iné výrobky vhodné pre milovníkov vína. Chce spolupracovať so skúsenými, finančne stabilnými a spoľahlivými partnermi.

BRGR20220322029 Grécka výrobná spoločnosť pôsobiaca v oblasti jednorazových plastov, hľadá na základe dodávateľskej zmluvy živicový Etylén-vinyl alkohol termoplastický kopolymér (EVOH) a Tie Layer, obe vhodné na extrúziu (vytláčanie).

Grécky výrobca plastov hľadá partnerov, ktorí by mu pomohli dodať živicový EVOH a Tie Layer. Požadované materiály sa použijú na vytvorenie viacerých plastových dielov. Hľadajú sa spoločnosti z celého sveta, ktoré by poskytli tieto materiály na základe dodávateľskej zmluvy.

BRRO20220420004 Rumunská spoločnosť ponúka pôsobenie ako distribútor alebo obchodný zástupca nových e-bicyklov, bicyklov a príslušenstva na rumunskom trhu.

Skúsený rumunský distribútor bicyklov a príslušenstva vrátane bicyklov známych zahraničných značiek chce rozšíriť množstvo a rozmanitosť výrobkov vo svojom sortimente, počet svojich zákazníkov a pokryté oblasti. Ponúka svoje distribútorské služby alebo služby obchodného zástupcu nových výrobkov poskytovaných spoločnosťami z EÚ na rumunskom trhu.

BRGR20220428007 Grécky start-up zaoberajúci sa novou antireflexnou technológiou pre sklenené substráty hľadá odborníka na sklo na podporu tímu rozvoja podnikania spoločnosti na základe zmluvy o outsourcingu.

Grécky start-up s novou laserovou antireflexnou technológiou pre sklenené substráty a potenciálom pre aplikácie v mnohých priemyselných oblastiach hľadá odborníka na sklo, ktorý by podporil tím obchodného rozvoja spoločnosti, skúmal nové trhové aplikácie a prispieval k technickým výzvam a úspešné spustenie ponuky spoločnosti v rôznych priemyselných oblastiach na základe zmluvy o outsourcingu.

BRFR20220428036 Francúzsky veľkoobchod hľadá dodávateľov alebo výrobcov produktov pre záhrady, balkóny a terasy.

Francúzsky veľkoobchod s produktmi pre terénne úpravy záhrad, balkónov, terás hľadá nových dodávateľov alebo výrobcov so sídlom v Európe. Spoločnosť má veľmi špecifický sortiment: prírodné a PVC ploty, umelé rastliny a trávniky, koše na korene stromov, opakovane použiteľné vrecia na zelený odpad, obruby a koše do zeleninových záhrad. Predpokladá sa, že partnerstvá budú mať formu výrobných/outsourcingových alebo dodávateľských zmlúv.

Technologické požiadavky

TRRO20220418001 Rumunský výrobca krémových nátierok na báze olejnatých plodov hľadá technológiu na automatizáciu svojho výrobného procesu (spracovanie a varenie) na základe obchodnej dohody s technickou asistenciou.

Rumunská spoločnosť vyrába sortiment krémových nátierok z nasledujúcich olejnatých plodov: lieskové orechy, pistácie, kešu oriešky, mandle a arašidy. Výrobky spoločnosti sa vyrábajú poloautomatickými procesmi z vysokokvalitných prírodných surovín. Cieľom spoločnosti je strojnásobiť svoju výrobnú kapacitu, a preto má záujem nájsť nové technológie pre automatizáciu svojich výrobných procesov, konkrétne v oblasti spracovania a varenia olejnatých plodov.

TRIT20220419012 Hľadajú sa technickí partneri na zhodnocovanie cenných IT komponentov a získavanie druhotných surovín na komercializáciu.

Taliansky start-up pôsobiaci v oblasti nakladania s IT majetkom po skončení jeho životnosti a odpadom z elektrických a elektronických zariadení (OEEZ) hľadá technických partnerov z oblasti výroby elektronických zariadení, výrobcov originálnych zariadení (OEM) a chemického sektora na valorizáciu cenných komponentov a extrakciu druhotných surovín. Možné typy spolupráce: obchodná dohoda s technickou pomocou a dohoda o technickej/výskumnej spolupráci.

TRTR20220419017 Turecká výskumno-vývojová spoločnosť hľadá partnerov pre svoj inteligentný skleník na základe finančnej dohody.

Turecká výskumno-vývojová spoločnosť založená v roku 2016 vyvinula inteligentný skleník podporovaný novými technológiami súvisiacimi s poľnohospodárstvom a pasívnymi energetickými stratégiami. Spoločnosť hľadá investorov na základe finančnej dohody. Ideálnymi partnermi sú výskumno-vývojové a poľnohospodárske spoločnosti, ktoré majú skúsenosti najmä s výstavbou solárnych skleníkov.

TRNL20220421033 Hľadá sa technológia cirkulárneho spracovania odpadu pre spracovanie odpadu z vodných tokov, ktoré sa zbierajú uhlíkovo neutrálnym vodným dronom.

Holandský MSP pôsobiaci v oblasti autonómnych riešení v oblasti čistých technológií vyvinul vysoko inovatívnu technológiu na ochranu, čistenie a monitorovanie vôd pomocou autonómneho povrchového plavidla (ASV) riadeného údajmi v mestskom, vidieckom, priemyselnom a rekreačnom prostredí. MSP by chcel uzavrieť obchodnú dohodu s technickou asistenciou so spoločnosťami, ktoré ponúkajú obehové riešenie, dokážu (vyzbierať a) spracovávať odpadové toky (plasty a/alebo biomasa) zozbierané z vodných tokov.

TRNL20220421037 Holandské vodohospodárske úrady hľadajú alternatívne technológie na biologickej báze a obehové technológie na ochranu brehov kanálov a priekop.

Holandské úrady hľadajú alternatívne technológie na biologickej báze a obehové technológie na ochranu brehov kanálov a priekop. Materiál musí konkurovať dlhej životnosti tvrdého dreva (ktoré sa v súčasnosti používa). S cieľom lepšie pochopiť súčasný stav, trh a predstavy vývojárov a dodávateľov hľadajú úrady podniky so skúsenosťami a rozsiahlymi znalosťami najnovších technológií.

TRES20220427029 Domáce bezpečnostné systémy a pohodlie pre starších ľudí.

Baskická spoločnosť (sever Španielska) sa pustila do výzvy: Ako možno dosiahnuť autonómiu, bezpečnosť a pohodie pre starších ľudí v domácnosti, a to neinvazívnym spôsobom a v reálnom čase? Baskická spoločnosť hľadá partnera v oblasti IKT na spoločný vývoj bezpečnostného riešenia v rámci obchodnej dohody a technickej pomoci.

TRNL20220426021 Holandská pekáreň hľadá obalové riešenie pre nový luxusný rad chleba.

Táto pekáreň z Holandska sa snaží pre svoj sortiment luxusného chleba vytvoriť riešenie balenia modifikovanej atmosféry (MAP), ktoré má luxusný vzhľad, dobre sa s ním manipuluje vo výrobnej linke a je tiež udržateľné. Súčasný trh si vyžaduje výrazné a prekvapivé výrobky viac ako kedykoľvek predtým. Preto sú inovácie dôležité pre budúcnosť pekárne a pre jej zákazníkov. Ponúka sa obchodná dohoda alebo dohoda o spolupráci v oblasti výskumu a vývoja.

TRPL20220426026 Poľská spoločnosť špecializujúca sa na automatizáciu, elektrotechniku a priemyselné IT hľadá dodávateľov vodíkových technológií.

Poľská spoločnosť špecializujúca sa na automatizáciu, elektrotechniku a priemyselné IT hľadá dodávateľov vodíkových technológií. Spoločnosť má záujem o implementáciu aj vývoj existujúcich technológií na základe spolupráce v oblasti výskumu a vývoja.

TRNL20220429010 Holandská spoločnosť zaoberajúca sa odpadovým hospodárstvom hľadá riešenia pre optimálne využitie zvyškového tepla.

Holandská spoločnosť zaoberajúca sa odpadovým hospodárstvom, ktorá spracováva a zhodnocuje energiu a suroviny, hľadá spoločnosti ponúkajúce inovatívne riešenia na využitie zvyškového tepla a spoločnosti, ktoré majú záujem o využitie pary pochádzajúcej z jej priemyselných procesov. Spoločnosť má záujem o zmluvy o technickej spolupráci alebo obchodné dohody s technickou asistenciou. Požiadavka je súčasťou holandskej obchodnej výzvy, v rámci ktorej sa inovátori spájajú s priemyselnými podnikmi a hľadajú možnosti spolupráce.