Ponuky pre obchodnú a technologickú spoluprácu – 1. polovica mája 2022

Prinášame vám výber obchodných a technologických ponúk a požiadaviek zverejnených v 1. polovici mája 2022 v Databáze pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network. Pre bližšie informácie o konkrétnej ponuke alebo požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

Ponuky a požiadavky na obchodnú spoluprácu

Potravinársky priemysel

BRDE20220504012 Nemecký MSP vyrábajúci vysoko kvalitný za studena lisovaný olej z hroznových jadierok v organickej a konvenčnej kvalite hľadá kooperačných partnerov v Európe.

Nemecký MSP, ktorý má od roku 2010 skúsenosti s výrobou za studena lisovaného hroznového oleja v bio a konvenčnej kvalite má záujem rozširovať svoje podnikanie aj do ďalších krajín EÚ. MSP hľadá nových partnerov, ktorým chce dodávať sušené bio hroznové semienka na výrobu hroznového oleja s ročnou potrebou mi. 30 000kg (ideálne v 1000 kg big bagoch).

BRHU20220504024 Maďarský obchodný agent hľadá výrobcov inovatívnych produktov zdravej výživy, medicínskej výživy s ponukou zmluvy o obchodnom zastúpení.

Maďarský podnikateľ má záujem pôsobiť ako obchodný zástupca zdravých potravín a medicínskej výživy na maďarskom trhu. Má široké aktívne prepojenia s veľkoobchodníkmi v oblasti zdravých potravín, sieťami zdravotníckych obchodov, internetovými obchodmi, farmaceutickými veľkoobchodníkmi a sieťami lekární. Požadovaná spoločnosť existuje v EÚ. Agent hľadá partnerov na základe obchodnej zmluvy.

BRGR20220512004 Grécky výrobca ručne vyrábaných džemov, džúsov a ovocných sladkostí naložených v sirupe hľadá výrobcov sklenených fliaš a dóz.

Grécka rodinná firma špecializujúca sa na ručnú výrobu džemov, džúsov a ovocných sladkostí naložených v sirupe, hľadá výrobcov sklenených fliaš a dóz pre svoje produkty. Fľaše by sa mali dodávať v dvoch veľkostiach: 500 ml a 1 l, poháre musia byť vyrobené v objeme 300 a 400 g.

BRHU20220513005 Maďarský MSP hľadá výrobcov/distribútorov základných materiálov pre potravinársky priemysel.

Hlavnou činnosťou stredne veľkého maďarského podniku je veľkoobchod so základnými materiálmi pre potravinárske výrobky a potravinárske priemyselné procesy, ktoré sú dovážané zo zahraničia. Spoločnosť hľadá nových partnerov v rámci zmluvy o distribučných službách. Spoločnosť hľadá výrobcov alebo distribútorov týchto produktov: margaríny, írske smotanové maslo, droždie, sójové produkty (múka, lecitín atď.), lepok, škroby, kakaové prášky, obaľovacia hmota, oleje-tuky (kokosový, palmový olej, slnečnicový olej, olivové oleje, bravčový tuk), kysnuté cestá, semená, sušené ovocie, pekárenské vločky, múčne zmesi, mlieko a zeleninové výrobky, tekuté vajce a v práškovej forme, náplne, džemy, konzervy, fondán, sušený kokos, glycerín a dextróza.

Textilný priemysel a doplnky

BRRO20220504002  Rumunský módny návrhár a výrobca hľadá medzinárodných obchodných partnerov na základe zmlúv o outsourcingu.

Rumunská spoločnosť sa špecializuje na navrhovanie a výrobu neformálnych šiat pre ženy. Spoločnosť hľadá medzinárodných obchodných partnerov, ktorým poskytuje módny dizajn, prípadne módny dizajn a výrobné služby na základe zmlúv o outsourcingu.

Elektronika, technika, zariadenia

BRDE20220504004 Nemecký veľkoobchodník hľadá dodávateľa displejov na podporu predaja špecifických výrobkov pre domáce zvieratá.

Nemecký veľkoobchodník hľadá nové riešenia na podporu predaja, aby mohol prezentovať špecifické výrobky pre domáce zvieratá vo svojich maloobchodných predajniach po celom svete. Chcú sa dostať do kontaktu so skúseným dodávateľom alebo výrobcom predajných displejov, vyrobených z rôznych materiálov a na viaceré účely. Mimoriadne zaujímavé sú riešenia displejov vyrobených z trvalo udržateľných materiálov, ako je kov, drevo, recyklovateľný plast alebo lepenka. Nemecká spoločnosť je ochotná spolupracovať na základe dodávateľských alebo výrobných dohôd.

BRSE20220505007 Švédsky podnikateľ hľadá partnera pre vývoj softvérovej služby.

Švédsky podnikateľ hľadá technicky zdatného obchodného partnera, ktorý dokáže vyvinúť inovatívnu softvérovú službu. Spolupráca bude prebiehať v nasledujúcich fázach:

1, Nadviazanie kontaktu a spoznávanie sa (zručnosti, kompetencie, očakávania od spolupráce)

2, Dohoda o NDA na udržanie podnikateľského nápadu v tajnosti

3, Spoločné vytváranie a testovanie nápadu, vývoj prototypu

4, Výsledok, prvé kroky uvedenia na trh

Prvým krokom je nájsť partnera, ktorý má záujem o nápade diskutovať a spoločne ho rozvíjať. Švédsky podnikateľ požaduje dobré komunikačné schopnosti, inovatívne myslenie a overené skúsenosti s technickým vývojom a programovaním. Jeho hlavnou kompetenciou je riadiť projekt, rozvíjať podnikanie a hľadať marketingové a predajné príležitosti, zatiaľ čo potenciálny partner by mal riadiť technický rozvoj.

Strojársky priemysel

BRLV20220503003 Lotyšský MSP, ktorý sa špecializuje na predaj náhradných dielov pre poľnohospodárske stroje, hľadá nových potenciálnych dodávateľov.

MSP z Lotyšska obchoduje s poľnohospodárskymi strojmi a náhradnými dielmi pre traktory. Firma ponúka rôzne poľnohospodárske stroje, pneumatiky, náhradné diely na opravu a údržbu traktorov a poľnohospodárskych strojov. V dôsledku globálnych zmien v obchode a logistike spoločnosť hľadá výrobcov a dodávateľov schopných dodávať náhradné diely na údržbu a opravy. Spoločnosť ponúka svoje distribútorské služby.

BRPL20220511014 Poľská spoločnosť hľadá dodávateľov netkanej textílie balenej v bubnoch.

Poľská spoločnosť zaoberajúca sa balením vysokokvalitných netkaných textílií hľadá výrobcov alebo dodávateľov netkaných textílií s rôznymi gramážami balených do veľkých bubnov. Spoločnosť ponúka spoluprácu na základe dodávateľskej zmluvy. Partneri sa hľadajú vo všetkých krajinách Európskej únie.

Papierenský priemysel

BRMT20220513011 Maltský výrobca výrobkov z vlnitej lepenky hľadá medzinárodných dodávateľov surového kartónového papiera, aby uzavreli dlhodobé dodávateľské zmluvy.

Maltská výrobná spoločnosť, ktorá vyrába vlnité plechy a kotúče, kartónové dosky a priečky, štrbinové kartónové škatule a cateringové škatule hľadá spoľahlivých medzinárodných dodávateľov kartónového surového papiera, ktorí zabezpečia kontinuitu dodávok prostredníctvom dodávateľskej zmluvy.

Rôzne

BRDE20220504007 Nemecká personálna spoločnosť hľadá európskych sprostredkovateľov na spoluprácu na základe zmlúv o službách pri nábore pracovnej sily pre nemecký pracovný trh.

Nemecká personálna agentúra získava zamestnancov pre svojich klientov v Nemecku v rôznych odvetviach (okrem iného zdravotníctvo, strojárstvo, potravinárstvo, výroba, logistika). Hľadajú spoľahlivých európskych partnerov v personálnej oblasti na základe zmlúv o poskytovaní služieb, aby zabezpečili dostatok pracovnej sily pre Nemecko.

BRDK20220506015 Dánska hračkárska spoločnosť hľadá výrobcov „hobby“ koní.

Dánska hračkárska spoločnosť dodáva škandinávskym maloobchodníkom kvalitné drevené hračky. Spoločnosť hľadá výrobcov „hobby“ koní. Z logistických dôvodov sú preferovaní európski výrobcovia. Fotografie poskytneme na požiadanie. Požiadavky spoločnosti:

– výrobcovia musia mať dizajnérov, ktorí môžu spolupracovať s dánskou    spoločnosťou na vývoji nových produktov,

– výrobcovia musia mať skúsenosti s vývozom produktov,

– kľúčový personál musí hovoriť anglicky,

– výrobcovia musia byť schopní pracovať s rôznymi druhmi dreva,

– výrobcovia musia byť schopní splniť „Smernicu Európskeho parlamentu a Rady 2009/48/ES z 18. júna 2009 o bezpečnosti hračiek,

– výrobcovia musia používať iba drevo s certifikátom FSC,

– výrobcovia si musia byť vedomí 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja Organizácie Spojených národov a musia pracovať v smere naplnenia týchto cieľov,

– výrobcovia musia byť flexibilní, pokiaľ ide o malé a väčšie objemy objednávok.

BRFR20220510015 Francúzsky MSP hľadá vodíkové nádrže typu IV pre dlhodobé dodávateľské partnerstvo.

Francúzska spoločnosť premieňa termické motory ťažkých vozidiel na elektromotory s vodíkovým predlžovačom dojazdu. Preto inštalujú do kamiónov nádrže na uskladnenie stlačeného plynu. Hľadajú dlhodobé partnerstvo s dodávateľom nádrží na vodík typu IV.

BRDE20220512018 Nemecký startup hľadá výrobcu plastov pre potravinárske účely na základe zmluvy o outsourcingu.

Nemecká spoločnosť vyvinula koncept trvalo udržateľného balenia, aby nahradila jednorazové plasty v potravinárskom priemysle. Pre zálohový systém hľadajú partnera pre vývoj a výrobu trvalo udržateľných plastových obalov na potraviny. Technický vývoj a výroba opakovane použiteľných a udržateľných kontajnerov sa môže uskutočniť na základe zmluvy o outsourcingu.

 

Technologické požiadavky

TRMT20220503006 Maltský startup hľadá poskytovateľa hardvér a softvér riešenia, so zachytením pohybu tváre a 3D skenovaním a modelovaním pre svoje mediálne laboratórium X Reality (XR). Ponúka uzatvorenie obchodnej zmluvy s technickou pomocou alebo spoločného podniku.

Maltský technologický start-up hľadá dodávateľov a/alebo poskytovateľov služieb, ktorí by kúpili a/alebo spolupracovali na riešeniach pre jeho mediálne laboratórium X Reality (XR), so snímaním pohybu tváre, 3D skenovaním a modelovaním a hardvéru a softvéru na snímanie pohybu. Ponúka uzavretie obchodnej dohody s technickou pomocou alebo spoločným podnikom.

TRHR20220509016 IT spoločnosť hľadá výrobcov vysokokvalitných batérií a powerbankov.

Spoločnosť so sídlom v Chorvátsku bola založená v roku 2007. Primárne je zameraná na IT riešenia (In house riešenia a riešenia na mieru). V procese implementácie IoT riešení aj do biznis modelov. V IT sektore urobili obrovský vplyv na chorvátskom trhu (viac ako 200 spokojných zákazníkov pri neustálom raste za posledných 15 rokov). Majú 26 zamestnancov: vývojárov, zamestnanci technickej podpory, predaja, marketingu, inžinierstva atď.

TRNL20220504008 Holandský dodávateľ predajných automatov hľadá udržateľné obaly na kávu a čaj.

Spoločnosť chce distribuovať svoju výrobu kávy a čaju v udržateľnejších obaloch, pričom zohľadňuje pokyny pre kvalitu a bezpečnosť potravín. Spoločnosť ponúka prístup k najlepšiemu výberu chutnej, kvalitnej a udržateľnej kávy a čaju v kombinácii s výživnými nealkoholickými nápojmi a občerstvením. Spoločnosť ponúka kompletný kávový zážitok so zameraním na udržateľnosť, kvalitu a vitalitu.

TRNL20220512019 Spoločnosť rýchleho občerstvenia hľadá partnera na výrobu (vývoj) obalov na omáčky bez plastov.

Medzinárodná spoločnosť rýchleho občerstvenia hľadá trvalo udržateľný obalový materiál, ktorý je biologicky odbúrateľný pre ich širokú škálu omáčok (napr. kečup, majonéza, sladké chilli). Spoločnosť hľadá (vývojových) partnerov, ktorí majú skúsenosti s inovatívnym balením potravín. Potenciálne riešenia musia byť škálovateľné. Potenciálnym partnerom ponúkajú obchodnú zmluvu s technickou pomocou.