Ponuky pre obchodnú a technologickú spoluprácu – 1. polovica apríla 2022

Prinášame vám výber obchodných a technologických ponúk a požiadaviek zverejnených v 1. polovici apríla 2022 v Databáze pre spoluprácu podnikateľov siete Enterprise Europe Network. Pre bližšie informácie o konkrétnej ponuke alebo požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

Ponuky a požiadavky na obchodnú spoluprácu

Farmaceutický priemysel

BRPL20220411008 Poľská spoločnosť špecializujúca sa na oblasť farmaceuticky a oblasť potravinových doplnkov ponúka zastúpenie alebo distribučné služby. Hľadá výrobcov, ktorí majú záujem vstúpiť na poľský trh na základe zmluvy o obchodnom zastúpení.

Poľská farmaceutická spoločnosť, ktorá pôsobí ako obchodné zastúpenie, ponúka distribučné služby zahraničným spoločnostiam, ktoré majú záujem vstúpiť so svojimi výrobkami na poľský trh s liekmi a výživovými doplnkami. Spoločnosť ponúka spoluprácu na základe zmluvy o obchodnom zastúpení.

Drevársky priemysel

BRDK20220412011 Dánska spoločnosť hľadá výrobcov drevených hračiek.

Dánska hračkárska spoločnosť dodáva škandinávskym maloobchodníkom kvalitné drevené hračky. Spoločnosť hľadá výrobcov drevených hračiek. Z logistických dôvodov uprednostňuje európskych výrobcov.

Elektronika, technika, zariadenia

BRDE20220406026 Nemecký špecialista na audiosystémy hľadá výrobcu krytov reproduktorov pre svoj inovatívny zvukový systém elektrických vozidiel.

Nemecká spoločnosť vyvinula inovatívny zvukový systém (zvuky motora alebo auta) pre elektrické vozidlá. Systém pozostáva z vysoko výkonného reproduktora, mobilného zdroja energie a aplikácie na navrhovanie vlastných zvukov. Hľadá sa partner na ďalší vývoj reproduktorového systému a jeho výrobu. Predpokladá sa spolupráca na základe zmluvy o outsourcingu.

BRFR20220413020  Francúzska spoločnosť, expert na regeneráciu batérií, hľadá partnerov na založenie dcérskych spoločností v zahraničí.

Spoločnosť, ktorá je svetovým technologickým lídrom v oblasti regenerácie olovených a NiMH batérií (výskum a vývoj v oblasti Li-Ion) vyrába, predáva a používa regeneračné zariadenia, ktoré môžu zdvojnásobiť životnosť batérií. Ide o trakčné, stacionárne a štartovacie batérie. Spoločnosť hľadá nových partnerov na založenie dcérskych spoločností v zahraničí. Ideálnymi partnermi sú spoločnosti v oblasti automobilového priemyslu/dodávateľského reťazca alebo spoločnosti zaoberajúce sa regeneráciou. Požiadavky na partnera:

 • prvá platba (60%) a prevádzkový kapitál na začatie činnosti
 • materiálne a personálne zdroje
 • základňa zákazníkov, sieť, znalosť trhu.

 

Hutnícky priemysel

BRPL20220412025 Poľský výrobca v oblasti kovopriemyslu hľadá výrobcov a dodávateľov plastov, neželezných kovov, ocele a peny vo Francúzsku, Nemecku, Belgicku, Španielsku, na Slovensku, v Česku a Rakúsku.

Poľská spoločnosť je expertom na výrobu špecializovaných nástrojov a služieb pre letecký priemysel, ako aj pre súvisiace odvetvia. Spoločnosť hľadá partnerov, ktorí sú výrobcami alebo dodávateľmi špeciálnych druhov plastov, neželezných kovov, ocelí a penových materiálov. Hľadá partnerov vo Francúzsku, Nemecku, Belgicku, Španielsku, na Slovensku, v Česku a Rakúsku.

Polygrafický priemysel

BRRO20220405002 Rumunská tlačiareň hľadá dodávateľov papiera.

Dobre založená rumunská tlačiareň má záujem o uzavretie dodávateľských zmlúv na nákup rôznych druhov papiera a lepenky, ktoré sú potrebné na tlač kníh, časopisov, novín a iných druhov literatúry a na výrobu papierových tlačovín.

 BRFR20220412031 Francúzska spoločnosť, odborník na luxusné obaly, hľadá výrobcu skladacích a pevných krabíc v Európe.

Francúzska spoločnosť začala svoju činnosť v oblasti sekundárnych obalov pred viac ako 40 rokmi. Odvtedy rozšírila svoje výrobky v kategóriách vlastných obalov a influencerských súprav. Na podporu svojej expanzie hľadá spoločnosť priemyselného partnera, odborníka na výrobu skladacích a pevných krabíc v Európe alebo v regiónoch Blízkeho východu. Partnerstvo môže mať charakter dohody o výrobe. Partner by mal v prvom rade a prioritne vyrábať pevné luxusné kartónové škatule, skladacie škatule, ideálne pre luxusný priemysel. V druhom rade by mal partner vykonávať: lisovanie papierovej hmoty, etikety, papiere, plastové potlače luxusných papierov a kartónov na balenie tovaru.

Strojársky priemysel

BRFR20220405011 Francúzsky MSP hľadá výrobcu klinov na základe dodávateľskej zmluvy.

Francúzsky MSP hľadá európsku zváračskú a kotlársku spoločnosť na výrobu 5000 hliníkových klinov. Hliníkové kliny sa používajú pod kolesa nákladných, osobných a kempingových vozidiel. MSP požaduje vyrobiť 3000 klinov v rozmere 20 x 50 cm a 2000 klinov v rozmere 20 x 120 cm. Fotografie poskytneme na požiadanie.

BRDK20220331001 Dánska spoločnosť hľadá kovové komponenty pre hlasné reproduktory.

Dánska spoločnosť hľadá výrobcov veľkého množstva kovových komponentov pre vysokokvalitné reproduktory. Relevantné sú všetky krajiny, ale z logistických dôvodov sa uprednostňujú európski výrobcovia. Dánska spoločnosť potrebuje výrobcov, ktorí zvládnu celý proces výroby kovových komponentov vrátane obstarávania surovín. Od partnerov sa očakáva, že budú mať úplné skúsenosti s výrobou kovových komponentov pri odlievaní a spracovaní kovov. Fotografie poskytneme na požiadanie.

BRFR20220412028  Francúzsky výrobca poľnohospodárskych strojov s európskym patentom (značka) hľadá výrobcov komponentov podvozkov a špecifických častí, z ktorých sa stroje skladajú na dlhodobú výrobnú a/alebo subdodávateľskú dohodu.

Francúzska spoločnosť špecializujúca sa na rýchlo sa rozvíjajúci poľnohospodársky trh vo Francúzsku a na medzinárodnej úrovni hľadá výrobcu, ktorý by subdodával všetky kroky výroby podvozkov a špecifických častí, z ktorých sa stroje skladajú. Konečná montáž sa bude vykonávať vo Francúzsku. Požadovaná subdodávka bude zahŕňať:

 • rezanie ocele do 30 mm
 • sústruženie,
 • vŕtanie,
 • frézovanie,
 • brúsenie,
 • ohýbanie,
 • zváranie,
 • práškové lakovanie.

BRDE20220406006 Hľadá sa výrobca náustkov vyrobených technikou vstrekovania plastov.

Nemecká spoločnosť dodáva dychové analyzátory pre sektor zdravotníctva a bezpečnosti. Náustky, ktoré sú súčasťou príslušenstva analyzátora dychu, sa vyrábajú technikou vstrekovania plastov v Turecku a Číne. Spoločnosť teraz hľadá nového partnera na spoluprácu pri výrobe a montáži náustkov, najlepšie v rámci EÚ.

Výroba nábytku

BRFR20220405015 Francúzsky úrad pre vyhľadávanie zdrojov hľadá výrobcov kovových stolových nôh v Európe. Ponúka spoluprácu na základe výrobnej, subdodávateľskej alebo dodávateľskej zmluvy.

Francúzsky úrad pre vyhľadávanie zdrojov bol poverený nákupcami najväčších francúzskych výrobcov nábytku, aby našiel nových, spoľahlivých a dlhodobých subdodávateľov vyrábajúcich kovové stolové nohy. Krajinami záujmu sú Taliansko, Portugalsko, Bulharsko, Turecko a Česká republika, ale do úvahy prichádzajú aj iné krajiny EÚ. Spoločnosť ponúka výrobcom výrobné, subdodávateľské alebo dodávateľské dohody.

Zvieratá/Príslušenstvo

BRFR20220325036  Francúzsky MSP hľadá veľkoobchodníka s jazdeckými potrebami na základe dodávateľskej zmluvy.

MSP je remeselným výrobcom jazdeckého a trailového vybavenia. Sídli na juhu Francúzska a má predajňu jazdeckých potrieb, príslušenstva a vybavenia pre kone a jazdeckého oblečenia. Hľadá nového dodávateľa jazdeckého vybavenia na zásobenie svojej predajne.

Rôzne

BRPL20220404002 Komplexné distribučné služby s e-commerce marketingom ponúka spoločnosť so sídlom v Poľsku. Hľadá rôzne produkty na distribúciu na poľskom trhu.

Poľská spoločnosť zaoberajúca sa elektronickým obchodom ponúka svoje distribučné služby v Poľsku pre výrobcov rôznych druhov výrobkov. Platformu prevádzkuje marketingová agentúra, poskytuje predajné, baliace a distribučné služby ako aj všetky logistické aspekty spolupráce. Spoločnosť hľadá rôzne výrobky z rôznych odvetví. Ponúka dohody o distribučných službách so spoločnosťami, ktoré majú záujem o online distribúciu na poľskom trhu.

BRNL20220404011 Holandská spoločnosť vyvinula nový hygienický koncept v podobe ručného bidetu a hľadá výrobcov v Európe.

Holandská spoločnosť a sociálny podnik sa púšťa do boja s globálnym problémom hygieny. Začína v Európe, a preto hľadá strategického európskeho partnera na výrobu ručného bidetu (fľaša a čerpadlo). Ponúka dohody o outsourcingu – dohoda o výrobe. Celková koncepcia spoločnosti zahŕňa marketingový a komunikačný plán, ako aj technické nápady. Spoločnosť hľadá partnera, ktorý dokáže vyrábať ručný bidet udržateľným spôsobom z biologicky rozložiteľných materiálov.

BRFR20220407018 Francúzsky obchodný zástupca špecializujúci sa na akademické trhy v oblasti biotechnológií a biológie hľadá partnerstvá s výrobcami vedeckých produktov.

Francúzsky samostatný obchodný zástupca (jednočlenná spoločnosť) špecializujúci sa na akademické trhy v oblasti biotechnológií a biológie hľadá nové partnerstvá s výrobcami vedeckých produktov, ktorí by chceli rozšíriť svoje obchodné zastúpenie v európskych krajinách.

BRDE20220408007  Nemecký výrobca penových výrobkov hľadá dodávateľa umelej kože.

Nemecká rodinná firma, výrobca matracov (elementov a medicínskych produktov), hľadá dodávateľov umelej kože z východnej Európy. Spoločnosť sídliaca na severovýchode Nemecka zásobuje nemocnice, hotely a súkromný sektor. Ročný dopyt je približne 4000-5000 metrov. Partner musí byť schopný dodávať umelú kožu v rôznych farbách. Požaduje sa norma OEKO-TEX 100.

Technologické požiadavky

TRNL20220404038  Holandský výrobca chladených slaných potravín hľadá alternatívne materiály pre svoje obaly s nižšou ekologickou stopou. Spoločnosť ponúka obchodnú dohodu s technickou pomocou alebo dohodu o technickej spolupráci.

Ambíciou holandskej spoločnosti je stať sa šetrnejšou k rastlinám, zvieratám a planéte. Pre jeden zo svojich výrobkov obsahujúcich APET hľadá udržateľnejší obal bez straty tesniacich a bariérových vlastností a zároveň zachovania jednoduchého používania pre spotrebiteľov.

Dôležité: Táto požiadavka je súčasťou inovačnej výzvy a je zverejnená na otvorenej inovačnej platforme KVK Business Challenge, EEN stakeholder. Táto inovačná výzva je zverejnená od 28. 3. 2022 a bude uzavretá 2. 5. 2022.

TRDE20220405013 Hľadajú sa vývojári cloudového systému riadenia potápačských centier so znalosťami programovacích jazykov React, CouchDB, ExpressJS, ReactJS, NodeJS, Javascript, Embedded Javascript Templates a Flutter.

MSP z južného Nemecka vyvinul softvérové riešenie na správu, ktoré je špeciálne prispôsobené potrebám potápačských centier, obchodov, surfových škôl a kite škôl. Je založené na cloude, možno ho prevádzkovať online aj offline a je úplne bez potreby využitia papierových dokumentov, vďaka čomu je zdrojovo efektívne. Inovatívny systém je k dispozícii v mnohých jazykoch a možno ho používať na celom svete. Je už na trhu a spoločnosť hľadá softvérových vývojárov alebo inžinierov so zručnosťami v programovacích jazykoch React, CouchDB, ExpressJS, ReactJS, NodeJS, Javascript, Embedded Javascript Templates, ako aj Flutter. Ponúka technickú, ako aj kooperačnú spoluprácu.

TRPL20220406013 Monomateriálová fólia s kyslíkovou bariérou na balenie potravín (klobás) požadovaná v rámci obchodnej dohody s technickou pomocou.

Poľské združenie, konajúce v mene svojho člena, hľadá monomateriálovú fóliu s kyslíkovou bariérou určenú na balenie tenkých suchých údených bravčových klobás do MAP (modifikovanej atmosféry). Fólia musí byť bezpečná pre styk s potravinami, musí tvoriť hermetický obal (100 % vzduchotesný), udržiavať výrobky čerstvé najmenej 120 dní a byť vhodná pre vertikálne a horizontálne baliace stroje. Ponúka sa obchodná dohoda s technickou pomocou alebo dohoda o technickej spolupráci.

TRDE20220406019 Prevádzka lodí v prístavoch s čo najmenšími emisiami – nemecké námorné prístavy hľadajú inovatívne riešenia, koncepcie a nápady.

S cieľom podporiť cestu dekarbonizácie lodnej dopravy hľadá deväť najväčších nemeckých námorných prístavov inovatívne nápady, koncepcie a existujúce technologické riešenia nad rámec pozemných zariadení na dodávku energie. Zameriavajú sa na inovácie pre nulové emisie v prístavoch, ale riešenia môžu prispieť aj k zníženiu emisií počas plavby lodí.

Tento profil sa týka otvorenej inovačnej výzvy. Návrhy sa hľadajú v troch kategóriách: koncepty, prototypy a existujúce riešenia.

Súťaž je otvorená pre spoločnosti, univerzity, ústavy, vedcov alebo iné fyzické osoby. Termín na predloženie návrhov je do 18. júna 2022. Všetci nominovaní a koneční víťazi budú pozvaní na slávnostné odovzdávanie cien.

TRGR20220412022  Grécky MSP hľadá technológiu na využitie tepla (odpadové plyny) z kotla na spaliny.

Grécky MSP, ktorý pôsobí v oblasti čistenia a reštaurovania kobercov a farbenia priadze, má záujem o získanie vhodnej technológie na využitie tepla odpadových plynov produkovaných z kotla na LPG, na ohrev studenej vody. Na poskytnutie požadovanej technológie hľadá technicko-poradenské spoločnosti so špecializáciou na úspory energie. MSP ponúka obchodnú dohodu s technickou pomocou.

TRTR20220413013  Turecká spoločnosť hľadá partnerov v oblasti obnoviteľných zdrojov energie pre svoj patentovaný výrobok v rámci výskumu, technickej spolupráce alebo finančnej dohody.

Turecká spoločnosť, ktorá sa špecializuje na návrhy fasád integrovaných do HVAC, má patentovaný výrobok s názvom „Smart Facade“. Smart fasáda je inovatívna závesná stena integrovaná s centrálnym systémom vykurovania, chladenia a vetrania. Spoločnosť hľadá partnerov na základe dohody o výskume alebo technickej spolupráci, aby zabezpečila technologickú integráciu smart fasády do solárnej energie, skladovania energie, TEC (termoelektrickej energie), tepelného potrubia atď. a jej komercializáciu. Spoločnosť tiež hľadá investorov.

Smart fasáda je vysoko integrovaná fasáda, t. j. všetky funkcie vykurovania, chladenia a vetrania budovy sú plne integrované s fasádou. Konštrukcia si nevyžaduje väčšie priestory ako bežné fasádne obkladové systémy. Zabraňuje „syndrómu chorých budov“, ktorý sa vyskytuje v budovách s vysokými požiadavkami na vetranie, tým, že spĺňa požiadavky na vetranie prostredníctvom najčistejších a najkratších potrubí. Fotovoltické panely a podzemné výmenníky tepla sa dajú ľahšie využiť.