Januárové príležitosti na spoluprácu

Požiadavky na obchodnú a technologickú spoluprácu zverejnené v databáze Enterprise Europe Network v mesiaci január 2023

V januárovom výbere z databázy Enterprise Europe Network vám prinášame príležitosť nájsť nových partnerov pôsobiacich v automobilovom priemysle, strojárskom priemysle či v oblasti elektroniky, ako aj inovatívne technologické riešenia pre podporu udržateľnosti. Pre bližšie informácie o konkrétnej požiadavke nás kontaktujte na een@uvptechnicom.sk. Aj vy máte možnosť bezplatne zverejniť svoju ponuku či požiadavku v databáze Enterprise Europe Network. Kontaktujte nás!

Obchodné požiadavky

Automobilový priemysel

BRTR20230103002 Turecká spoločnosť hľadá dodávateľa náhradných dielov pre nákladné vozidlá značiek Daf, Iveco, Man, Mercedes, Scania, Volvo, Renault.

Majiteľ tureckej spoločnosti je mechanikom nákladných vozidiel. V tomto odbore má 20 ročné skúsenosti. Chce dovážať náhradné motorové diely pre nákladné vozidlá, resp. originálne diely značiek Daf, Iveco, Man, Mercedes, Scania, Volvo a Renault. Spoločnosť hľadá dodávateľa náhradných motorových dielov na základe zmlúv o obchodnom zastúpení.

Strojársky priemysel

BRIT20230104026 Talianska spoločnosť špecializujúca sa na navrhovanie a výrobu strojov v oblasti poľnohospodárstva hľadá 48V generátory jednosmerného prúdu na výrobu nového radu elektrických strojov.

Talianska spoločnosť zameraná na navrhovanie a výrobu strojov v oblasti poľnohospodárstva, špecializujúca sa na stroje na pestovanie viniča hľadá 48V generátory jednosmerného prúdu na výrobu nového radu elektrických strojov. Vhodným partnerom by mal byť výrobca alebo distribútor alternátora.

 

BRAT20230116004 Hornorakúska spoločnosť hľadá výrobcu, ktorý vyrába lisované a ohýbané diely z nerezového plechu

Hornorakúska spoločnosť hľadá výrobcov (nie obchodníkov), ktorí vyrábajú lisované a ohýbané diely z nerezového plechu v 8 rôznych veľkostiach. Spoločnosť ich potrebuje na výrobu trvanlivých samorezných pečiatok. Množstevný rozsah by mal byť približne 30 000 až 220 000 kusov na objednávku. Spoločnosť má záujem o dlhodobý obchodný vzťah.

 

BRGR20230118008 Grécka spoločnosť hľadá inovatívne produkty a technológie pre projekty obnoviteľných zdrojov energie.

Grécka spoločnosť zameraná na strojárstvo a obnoviteľné zdroje energie hľadá nové riešenia, ktoré by mohla integrovať do priemyselných a strojárskych zariadení v Grécku, pričom sa zameriava najmä na veternú a solárnu energiu.

 

Elektronika

BRRO20220830002 Rumunský podnikateľ hľadá európskych výrobcov GSM príslušenstva na spoluprácu v rámci distribučných dohôd.

Spoločnosť zo severného Rumunska, ktorá pôsobí 8 rokov na distribučnom trhu GSM príslušenstva, hľadá výrobcov nabíjačiek, dátových káblov, ochranných obrazoviek, puzdier na telefóny atď. Spoločnosť ponúka spoluprácu v rámci distribučných dohôd.

 

Rôzne

BRNL20221213007 Holandský MSP hľadá európskeho výrobcu chladiacich boxov.

Spoločnosť z Holandska je internetovým obchodom, ktorý sa špecializuje na všetky druhy chladiacich tašiek a boxov. Spoločnosť hľadá výrobcov chladiacich boxov, neelektrických a elektrických chladiacich boxov. Ponúka spoluprácu na základe dohody o výrobe.    

BRLU20230130011Luxemburská obchodná spoločnosť hľadá nové stavebné materiály ako sú stavebné panely, podlahové krytiny a drevo. Spoločnosť ponúka spoluprácu na základe dohôd o distribučných službách alebo obchodnom zastúpení.

Luxemburská spoločnosť pôsobiaca v oblasti dovozu a predaja stavebných materiálov chce rozšíriť svoj katalóg výrobkov. Má vybudovanú významnú sieť v Luxembursku, Belgicku, Holandsku a Francúzsku. Spoločnosť má záujem rozšíriť svoju medzinárodnú sieť dodávateľov. Hľadá výrobcov, ktorí sú schopní poskytnúť zaujímavé, inovatívne a špecializované stavebné panely, podlahové krytiny a drevené výrobky, o ktoré je záujem na uvedených trhoch. Ponúka spoluprácu na základe dohôd o distribučných službách alebo obchodnom zastúpení.

BRPL20230110010 Poľská spoločnosť hľadá partnera, investora, do bioplynovej stanice ako OZE v spojení s liehovarníckym závodom.

Poľská spoločnosť hľadá partnera, ktorý by investoval do bioplynovej stanice ako OZE v spojení s liehovarníckym závodom. Tento projekt reaguje na aktivity súvisiace so získavaním energie z obnoviteľných zdrojov a snahu stať sa nezávislým od externých dodávateľov uhľovodíkových surovín. V súčasnosti spoločnosť hľadá investora, ktorý by získal 49 % akcií účelovej spoločnosti za čistú cenu 32 miliónov PLN. Získaný kapitál sa použije na dokončenie zariadenia na výrobu bioplynu ako OZE v spojení s liehovarníckym závodom. Nevyžaduje sa, aby investor mal skúsenosti v tomto odvetví.

Technologické požiadavky

TRDE20230116006 Hľadá sa výrobca elektroniky, ktorý by mál záujem overiť novú koncepciu kvapalinového chladenia elektronických riadiacich jednotiek, pre ich použitie v budúcich konceptoch mobility a iných odvetviach.

Nemecký dodávateľ pôsobiaci v automobilovom priemysle hľadá výrobcov elektroniky na overenie novej koncepcie kvapalinového chladenia pre elektronické riadiace jednotky. Prototyp je odpoveďou na rastúci dopyt po odvádzaní tepla v dôsledku elektrifikácie a funkcií autonómneho riadenia. Výhodou je znížená hmotnosť (-35 %), menej miesta (-50 %) a lepšie chladenie (+10 %). Hľadajú sa partneri na testovanie prototypu (TRL5) s cieľom priviesť ho k trhovej zrelosti a prípadne pôsobiť ako predajný partner. Úlohou partnera by teda bolo overiť a otestovať prototyp, identifikovať možné problémy a pomôcť ďalej zlepšovať riešenie tak, aby spĺňalo požiadavky trhu. Je možné uzavrieť dohody o spoločnom predaji výrobku.

TRSE20230113013 Švédska polygrafická spoločnosť hľadá výrobcov tzv. zvyškových výrobkov.

Švédska spoločnosť, ktorej cieľom/víziou je byť najudržateľnejšou tlačiarenskou spoločnosťou vo Švédsku, hľadá partnera s cieľom rozvinúť ich predstavu o využití odpadového papiera a jeho premene na nový materiál – látkový papier. Spoločnosť má svoje predstavy o jeho upcyklácii na nové výrobky; kartón pre stavebníctvo, obaly na potraviny či hygienický papier. Hľadajú odborné znalosti a spoluprácu v oblasti materiálov na báze papiera a textilných vlákien.

TRLT20230130003 Spoločnosť z Litvy hľadá technologické riešenie na využitie textílií, ktoré zostali z výrobných procesov.

Spoločnosť hľadá partnera, ktorý navrhne technologické riešenie, pri ktorom by sa použili materiály, ktoré zostali z výroby.

 

TRNL20230127006 Holandská spoločnosť vyrábajúca cukrovinky hľadá inovatívne riešenia pre spôsoby práce so sekundárnymi a terciárnymi obalovými materiálmi.

Technologická požiadavka je súčasťou inovačnej výzvy a je zverejnená na otvorenej inovačnej platforme od 6. februára. Uzavretá bude 13. marca 2023.  V tejto výzve sa holandská spoločnosť zameriava na hľadanie inovatívnych riešení práce so sekundárnymi a terciárnymi obalovými materiálmi. Sekundárne baliace materiály sú výstavné boxy a iné materiály, ktoré sa používajú na prezentáciu hotového tovaru v obchodoch. Terciárne baliace materiály sú vonkajšie kartóny a všetky baliace materiály používané na prepravu hotových výrobkov z továrne smerom k zákazníkom/distribučným centrám. Spoločnosť má záujem o spoluprácu s (jednou alebo viacerými) spoločnosťami s cieľom nájsť inovatívne riešenia práce so sekundárnymi a terciárnymi obalovými materiálmi. Partner sa potenciálne môže stať súčasťou budúceho procesu ako dodávateľ. Sú otvorení rôznym partnerom a nápadom (TRL 1-9).